Ana sayfaAnnelikElsanatlarıHaberlerMagazin DünyaMagazin TürkiyeModaRessamlarSeramik

Tiyatro SinemaYazılarYemeklerSend TwitterTwitter'da bizFacebook'da bizPinterest'de biz GrafikSaati: 2006'dan beri

 

 

GÜNÜN GÜNLÜK GAZETE MANŞETLERİ

Bugünün Gazeteleri için tıklayınız

20Kasım Salı Günlük Gazete Manşetleri

20 Kasım Grafik Saati Haberlerinden

Hürriyet

Tanığa yeni hayat yeni iş
Kısa süre içinde yasalaşması beklenen Tanık Koruma Tasarısı, Hollywood filmlerini aratmayan birçok uygulamayı kapsayacak. Tanıklar estetik ameliyat olabilecek, duruşmalarda sesleri değiştirilecek, koruma, silah verilecek, kimlikleri tamamen yeniden ’yaratılacak’, yeni iş bulunacak. Masraflar ise örtülü ödenekten karşılanacak.

Soykırım ticareti
Fransız sigorta şirketi Axa, California mahkemesinin sözde Ermeni soykırımı kurbanlarının yakınlarına verilmek üzere karara bağladığı 17,5 milyon dolarlık tazminatın 1 milyon dolarını dün Fransa’daki 3 Ermeni derneğine ödedi. Ocak ayına kadar birer milyon dolarlık iki ödeme daha yapılacak.

Milliyet

Tartışılan iddianame
Malatya'da Zirve Yayınevi'nde 3 kişinin öldürülmesine ilişkin açılan davanın dosyasında 'misyonerliğe', katillerden daha geniş yer ayrıldı. Kurbanların ailelerinin avukatları hazırlanan dosyaya tepki gösterdi

Milliler servete konacaklar!
Milli Takım oyuncularına finallere gitmeleri halinde yaklaşık 450'şer bin dolar prim ödeneceği öğrenildi. Ücretlerin performans ve devamlılığa göre belirleneceği, en fazla parayı Hamit Altıntop'un alacağı bildirildi

Sabah
Karadeniz'de acı bekleyiş
İstanbul Rumelifeneri'nde dolaşırken bir anda denize gömülen 6 yaşındaki kızı Aylin'i kurtarmaya çalışan Serlog firması Türkiye Genel Müdürü Cemal Tayfun Gökhan için dün helikopter ve botlarla arama sürdü. Dalgıç dalgalar yüzünden dalış yapamadı.

Posta
İşte Malezya modeli
Amerika'nın eski Dışişleri Bakan Yardımcısı Richard Holbrooke "Türkiye ile Malezya ılımlı İslam'ın uygulandığı iki ülke" demişti. Amerika'nın Atatürk'ün kurduğu laik Türkiye Cumhuriyeti ile aynı kefeye koyduğu Malezya'da düzenlenen moda haftasında 4-5 yaşındaki çocuklar tesettürlü kıyafetlerle podyuma çıkarıldı.

Akşam
Sen de mi Özdemir
TBMM’de katıldığı panelde AKP’nin iktidar olmasının Türkiye için bir şans olduğunu söyleyen Barolar Birliği Başkanı Özdemir Özok şaşırttı. Özok, düne kadar Erdoğan’ın başbakanlığını içine smüzikemediğini söylüyordu

Radikal
28 satırlık dilekçede 45 bölücü harf
Savcıların Kürtçedeki Q, X ve W harflerine alerjisi, dil yasağına doğru gidiyor. Alınak'ın iki dava açılan Kürtçe dilekçesi, DTP'yi kapatma iddianamesinde...

Vatan
‘Said-i Nursi’lerin sponsoru: THY
İstanbul İlim ve Kültür Vakfı’nın düzenlediği ‘Said-i Nursi’ sempomyumuna katılan yabancı konukların uçak biletlerine THY sponsor oldu

Cumhuriyet
"Microfaşizm"
İlahiyatçı akademisyen, mahalle baskısına yeni bir yorum getirdi.

Zaman
Vergi borcu olanların banka hesabına ikinci haciz dalgası
Maliye, vergi alacağını tahsil etmek için yine elektronik haciz yöntemini deneyecek. Bankalara, borçlu mükellefin hesabına el konulması için yeni talimat gönderildi. İhtiyati haciz emri ile 600 milyon YTL'nin üzerinde tahsilat yapılırken operasyon sonrası 2 milyar YTL'lik ek gelir bekleniyor.

Yeni Şafak
Metinler aynı hizmet farklı
'PKK propagandası'ndan hapis cezası alan ve 'başarısızım' diyerek istifa eden Hakkari Belediye Başkanı Metin Tekçe'nin yerine seçilen Metin Kazandıoğlu, 'önce hizmet' diyerek işe başladı. Kazandıoğlu, personeliyle çöp topladı.

Referans
Hakkari ve Şırnak sıfır çekti, Maraş'a yatırım talebi patladı
Yatırımların Doğu illerine gitmesi için getirilen teşvik sistemi başarısızlıkla sonuçlandı. Ardahan, Hakkari ve Şırnak hiç yatırımcı çekemedi, Kahramanmaraş'ta ise yatırım patlaması yaşandı.


Turkish Daily News
"Muhteşem oyun" da yeni kurallar
Türkiye’nin ilk kez doğalgaz ihracatını başlatacak olan Türkiye-Yunanistan Doğalgaz Boru Hattı dün düzenlenen törenle açıldı. Azerbaycan üzerinden gelen hat Rusya'yı devre dışı bırakıyor.

Spor Basını
Fanatik

Türkiye-Bosna maçına skandal atama... Braamhaar!
İşte Hollandalı hakemin icraatları! Ajax-PSV maçında evsahibinin 5. golünde yumruk şov yaptı. Lille-Manchester United karşılaşmasında Giggs'in baraj kurulmadan attığı golü geçerli saydı...

Fotomaç
Fener'i çok özlüyorum
"İngiltere'de oynamak inanılmaz zormuş. İdmanları çok ağır. Bütün bunlara bir de uyum sorunu eklenince Middlesbrough'da şu ana kadar başarılı olamadım. Ama asla pes etmeyeceğim. Fenerbahçe'deki eski günlerimi tabii ki özlüyorum. Eğer 'Dön' derlerse hemen yuvama geri dönerim"

 

19 Kasım

 

HÜRRİYET

Boru ile Yunanistan’a bağlandık, gazda AB’nin 4’üncü ana yolu olmaya soyunduk
Türkiye’nin ilk kez doğalgaz ihracatını başlatacak olan Türkiye-Yunanistan Doğalgaz Boru Hattı, İpsala’da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in katıldığı törenle açıldı.

Bizi ipe çektiler
"Türklerle 2 maç, 4 gol ve 3 kaleci hatası. En güzel oynayanlar, en teknik oynayanlar, maçı yönlendiren Türkler’di, galibiyet onların hakkıydı. Hiç bu kadardüşmemiştik. Kendimi ipe gönderilmiş hissettim."

MİLLİYET
Emeklilere genel bir kısıtlama yok

Genelkurmay, İç Hizmet Yönetmeliği değişiklik taslağının nisanda hazırlandığını son günlerdeki gelişmelerle ilgisinin olmadığını açıkladı.

Türkiye'den Avrupa'ya ilk doğalgaz ihracatı başladı
Türkiye'den Yunanistan'a, daha sonra da İtalya'ya doğalgaz ihracatı sağlayacak boru hattının açılışı dün yapıldı. Erdoğan, "Bu projeyle Türkiye, enerji merkezi olma yolunda önemli bir adım attı" dedi.

RADİKAL
Şu 'kapsamlı çözüm planı'nı açıklayın artık
Sadece terör değil, Kürt sorunu için de Erdoğan'ın planı olduğunu Rice'tan öğrendik. Konu son derece hassas, 'çözüm' isteniyorsa, tartışma başlamalı.

SABAH
AB'nin vanası elimizde
Azeri doğalgazını Türkiye üzerinden Yunanistan'a ulaştıran hattın açılışı dün İpsala Gümrük Sahası'nda yapıldı. Daha sonra Adriyatik altından İtalya'ya
uzatılacak hattın açılışına ABD Enerji Bakanı da katıldı.

POSTA
İşte Malezya modeli
Amerika'nın eski Dışişleri Bakan Yardımcısı Richard Holbrooke "Türkiye ile Malezya ılımlı İslam'ın uygulandığı iki ülke" demişti. Amerika'nın Atatürk'ün
kurduğu laik Türkiye Cumhuriyeti ile aynı kefeye koyduğu Malezya'da düzenlenen moda haftasında 4-5 yaşındaki çocuklar tesettürlü kıyafetlerle podyuma çıkarıldı.

AKŞAM
Gül'ün imza sıkıntısı
Yüksek Askeri Şûra (YAŞ), 29-30 Kasım tarihlerinde kritik bir toplantı gerçekleştirecek. Türkiye’nin terörle mücadelede yeni bir sürece girdiği dönemdeki toplantıya Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlık edecek. YAŞ’ta alınan kararlar, daha sonra Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün onayına sunulacak.

VATAN
Barzani çark etti
Barzani’yle toplantı yapan K.Irak heyeti, “Sivil bölgelerimize zarar gelmem*si şartıyla operasyona karışmayız” dedi.

CUMHURİYET
Mumcu haklı çıktı
Bombalı saldırı sonucu yaşamını yitiren yazarımız Uğur Mumcu, ana amacı "Müslüman ülkelerin İslamcı kurallara göre yönetilmesini sağlamak" olan Rabıta örgütüyle ilgili kitabında, Türkiye'den 73 din adamının bu örgütün parasıyla yurtdışında görevlendirildiğini belirtmişti. 20 yıl önce yapılan bu çalışmada adı geçenler arasında bugün rektör yardımcılığı, Milli Eğitim Bakanlığı'nda daire başkanlığı, din ateşeliği gibi görevler üstlenenler bulunuyor.

ZAMAN
Avrupa doğalgazla Türkiye'ye bağlandı
Avrupa'ya enerji köprüsü olma hedefi doğrultusunda, yüzyılın projesi Bakü-Tiflis-Ceyhan Petrol Boru Hattı'ndan sonra ikinci büyük adım da atıldı. Türkiye ile Yunanistan'ı birbirine bağlayan doğalgaz boru hattı açıldı.

YENİ ŞAFAK
General Holding
Genelkurmay Başkanlığı'nı periyodik olarak bilgilendiren TESUD, anonim şirket, üniversite, dershane ve ana okulu, turizm köyleri, fuarcılık, araştırma kuruluşu ile caz orkestrası gibi birçok projeye start verdi. Projelerle emekli olan askerlerin özel sektörde çalışmasının da önüne geçilecek.

REFERANS
2007'yi kaybettik 2008 ekonomi yılı ilan edilsin
Önümüzdeki yılın tüm dünya için zor bir yıl olacağına dikkat çeken iş dünyası, 2007'de seçim, refarandum ve Kuzey Irak meseleleri nedeniyle ekonomiye ağırlık vermeyen hükümetin 2008'in başında önemli adımlar atmasını bekliyor. Seçimler nedeniyle 2007'yi kaybetmeye, daha yılın başından razı olan iş dünyası, 2008'in "ekonomi" öncelikli bir yıl olmasını istiyor.

Turkish Daily News
"Muhteşem oyun" da yeni kurallar
Türkiye’nin ilk kez doğalgaz ihracatını başlatacak olan Türkiye-Yunanistan Doğalgaz Boru Hattı dün düzenlenen törenle açıldı. Azerbaycan üzerinden gelen hat Rusya'yı devre dışı bırakıyor.

SPOR BASINI

FANATİK
2 gün kaldı
Geri sayımdayız. Avrupa Şampiyonası'na gitmemize çok az kaldı. Norveç'i Norveç'te yenip, Ullevaal Stadı'nın her yerine zaferimizi yazdık. Türk halkının böyle bir sevince ihtiyacı vardı. Artık 7'den 70'e çarşambayı, o büyük geceyi bekliyoruz.

FOTOMAÇ
Sınır ötesi harekat
Şampiyonlar Ligi için kadroyu güçlendirmek isteyen F.Bahçe Martins için nabız yokluyor. İki sezon önce Newcastle'a imza atan yıldız oyuncu gerekirse kiralanacak. Fazla şans bulamadığı için mutsuz...

 

 

18Kasım Pazar Günün Gazeteleri

18 Kasım

Hürriyet

Hatadan dönülüyor
Kıbrıs davası için uzun yıllar mücadele eden, Devlet Üstün Hizmet Madalyası sahibi Jak Kamhi'yi KKTC vatandaşlığından çıkarma ayıbı düzeltiliyor. KKTC Başbakanı Soyer, "Bu özel olarak Jak Kamhi'ye karşı yapılmış bir şey değildir. Hatayı düzelteceğiz" dedi.

Bunun adı zafer
Türkiye, Avrupa Şampiyonası Elemeleri C Grubu maçında Norveç'i deplasmanda 2-1 mağlup etti. Türkiye'ye galibiyeti getiren golleri, 31. dakikada Emre Belözoğlu ve 60. dakikada Nihat Kahveci atarken, Norveç'in tek golü 12. dakikada Hagen'den geldi.

Milliyet

Kramponlu Mehmetçikler
A Milli Takım dün gece yeni bir destan daha yazdı, Norveç'i sahasında yıkarak 2008 finallerinin kapısını araladı. Ay-yıldızlı ekibimiz yenik duruma düşmesine rağmen oyunu bırakmadı, Emre ve Nihat'ın golleri gülmeyi unutan Türkiye'ye muhteşem bir zafer yaşattı.

Antidemokratik yolları seçmeyiz
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, terör örgütü PKK'yla ilgili olarak "Ya bunlar silahları bırakarak dağları değil şehri tercih edecekler ve siyasal platformda gerekli olan yarışı sürdürecekler veyahut da şu andaki durumlarını tercih edecekler" dedi.

Radikal
Paşalara sus emri
Başbakan'ın ve Genelkurmay'ın rahatsız olması üzerine yönetmelik acilen değişti. Konuşan ve yazan eski generaller, askeri tesislere alınmayabilecek.

Sabah
Gururumuzdu utancımız oldu
ABD'de olimpiyatlara hazırlanan Süreyya Ayhan'da doping bulundu. Daha önce numune vermediği için 2 yıl pistten uzak kalan Ayhan, şimde ömür boyu men cezasıyla karşı karşıya..

Posta

Paşalara operayon
Televizyonlara çıkarak Kuzey Irak'a sınır ötesi operasyon ve PKK baskınları konusunda yorumlarda bulunan emekli generalleri Genelkurmay susturma kararı aldı.

Akşam
Sus emri
Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri İç Hizmet Yönetmeliği'ne eklediği bir maddeyle emekli askerlerin yazı ve açıklamalarına sınırlama getirdi. Yönetmeliğe aykırı davranan emekli askerlerin askeri tesislere girmesi yasaklanabilecek. Düzenleme, özellikle TV'lerde terörle mücadele konusunda yorumlarda bulunan ve gazetelere çapıcı açıklamalar yapan emekli askerlere yönelik olarak yorumlanıyor.

Vatan
'Sus' Genelgesi
Emekli subay ve generallerin medyaya demeç vermesini, yazı ve kitap yazmasını engellemek için yönetmelik çıkarıldı.

Cumhuriyet
AKP'nin eğitim tercihi Araplar
AKP hükümetinin yaptığı ikili anlaşmalar kapsamında, gelecek yıl yurtdışında burslu akademik eğitim alacak öğrenciler, ağırlıklı olarak İslam ülkelerine gidecek.

Zaman
Anayasayı değiştirmek kolay zihniyetleri değiştirmek zor
Abant Platformu'nun anayasa toplantısından 'demokrasi ve özgürlük' vurgusu çıktı. Aydınlar, sivil düzenleme ihtiyacı konusunda fikir birliğine vardı. Yaşanan sıkıntıyı ise Prof. Dr. Zafer Üskül dile getirdi: "Asıl zor olan anayasayı değiştirmek değil, zihniyetleri değiştirmek."

Yeni Şafak
Emekli paşalara susun genelgesi
TSK İç Hizmet Yönetmenliği'nde yapılan değişikliklerle, emekli askerlerin görev yaptığı döneme ilişkin açıklama yapmaları ve makale ya da kitap yazmalarına sınırlama getiriliyor. Yönetmeliğe uymayan emekli paşalar askeri sosyal tesislere giremeyecek.

Spor Basını
Fanatik
Biz çılgın Türkler! 1-2
Biz, yani Çılgın Türkler, finallerin takımıydık. Yine tarihi bir sınava çıktık, yine destan yazdık. Hagen'le geriye düştük, yılmadık. Emre'yle eşitliği sağladık, Nihat'la zafere imza attık. Ancak unutmayalım; Euro 2008'e gitmek istiyorsak, çarşamba da Bosna'yı geçmemiz şart...

Fotomaç
Ata'nın çocukları 2-1
A Milli Takımımız, 13. Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri C Grubu maçında Norveç'i Oslo'da 2-1 yenerek tarih yazdı. Teşekkürler çocuklar! Teşekkürler İmparator Fatih Terim! Milyonlarca Türk sevinç gözyaşları...

17Kasım Cumartesi Günün Gazeteleri

17 Kasım

Hürriyet
Jak Kamhi'ye ayıp ettiler
KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ın dava açtığı, aralarında ATO Başkanı Sinan Aydın Aygün ve Jak Kamhi’nin de bulunduğu 156 kişinin KKTC vatandaşlığı iptal edildi.

Önce rapor aldı sonra öldürdü
Görevden alındığı için bunalımda olan ve birkaç gün önce psikiyatri kliniğinden 20 günlük ’iş göremez’ raporu alan Milli Piyango İdaresi Başmüfettişi Ahmet Öztürk, dün Genel Müdür İhya Balak’ı makamında öldürdü. Öztürk’ün sıktığı 4 mermiden ikisi boşa giderken, Balak, biri başı, diğeri omzuna isabet eden iki mermiyle can verdi.

Milliyet
İmaj kazası
İsrail'in Ankara Büyükelçiliği, İstanbul'da 3 bin kişinin katılımıyla düzenlenen ve Musevi aleyhtarı sloganların atıldığı "Kudüs Buluşması"na tepki gösterdi. Büyükelçilik kaynakları Milliyet'e, "İsrail ve Filistin liderlerinin tarihi buluşmasının ardından böyle bir toplantıya Türkiye'nin ev sahipliği yapması çok yazık. Hayal kırıklığına uğradık" değerlendirmesinde bulundu.

DTP'ye kapatma istemi
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı, "Devletin bütünlüğü aleyhindeki faaliyetlerin odağı haline geldiği" gerekçesiyle DTP'nin kapatılması için dava açtı

Radikal

Kapatınca bitecek mi?
Türkiye'nin bir tür çare saydığı parti kapatma davalarına yenisi eklendi, Meclis'te grubu bulunan DTP'li sekiz vekil dahil 221 kişiye beş yıl siyasi yasak istendi, iddianamede tedbir talebi de geldi

Sabah
Deli diyordu katili oldu
Milli Piyango'nun Ankara merkez binasındaki kanlı olay dün sabah 09.30'da meydana geldi. Bir yolsuzluk soruşturması nedeniyle Genel Müdür İhya Balak'la (55) arası açık olan ve bir süre önce başmüfettişlikten alınan Ahmet Öztürk (50) sabah Balak'ın odasına girdi.

Posta
Piyangodan cinayet çıktı
Milli Piyango İdaresi'nde daha önce başmüfettiş olarak çalışan Ahmet Öztürk, Genel Müdür İhya Balak'ı makamında silahla öldürdü.

Vatan
"Kapatılmazsa iç çatışma çıkar"
Yargıtay Başsavcısı DTP’nin kapatılması için Anayasa Mahkemesi’ne dava açtı

Cumhuriyet
Kapatma davası
Yargıtay Başsavcısı, DTP'nin ülke bütünlüğüne yönelik eylemlerin odağı haline geldiğini savundu

Akşam
Yargıdan katı defans
Başbakan ‘Seçimle Meclis’e geldiler, bırakalım da dağa mı çıksınlar’ dediğinin ertesi günü DTP’ye kapatma davası açıldı. Yargıtay Başsavcısı’nın iddianamesi zehir zemberek: ‘DTP teröristbaşı Öcalan’ın kurduğu, yönettiği bir partidir. Bölücü eylemlerin odağıdır.’ Savcılık, 8’i milletvekili, 221 kişinin 5 yıl siyasetten yasaklanmasını talep etti

Zaman
DTP'ye kapatma davası
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya, Demokratik Toplum Partisi'nin (DTP) temelli kapatılması istemiyle Anayasa Mahkemesi'ne dava açtı. Yalçınkaya'nın açtığı davanın 121 sayfalık iddianamesinde DTP, 'devletin bağımsızlığına, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne aykırı eylemlerin odağı haline gelmek'le suçlandı.

Yeni Şafak
DTP'ye bölücülükten kapatma davası
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Yalçınkaya, terör örgütü PKK ile yollarını ayırmadığı için eleştirilen, DTP'nin kapatılması için Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu. Savcı iddianamede, DTP'nin “PKK ve Öcalan'la ilişkisinin aşikar olduğunu” belirtti. Partiden ise “Zaten bekliyorduk” açıklaması geldi

Referans
Kara listeler uzadı bankerler işini 2 yılda üçe katladı
Çeşitli nedenlerle bankalardan kredi alamayanlar ikrazatçıya koşunca, Hazineye bağlı çalışan 33 ikrazatçının 2005 yılında 222 milyon YTL olan işlem hacmi 2006'da 368 milyon YTL'ye ulaştı. İşlem hacminin bu yıl sonunda yarım milyar YTL'yi aşması bekleniyor.

Spor Basını
Fanatik
Ya gidecekler ya gidecekler
A Milli Takım, tarihinin en kritik sınavlarından birini bu gece Norveç'te verecek. Ortada hiç bir ince hesap yok, görüntü çok net: Avrupa Şampiyonası'na gitmek istiyorsak kazanmak zorundayız. Ay-Yıldızlı ekibimiz ve teknik heyet için artık bu son şans. Hepimize bol şans...

Fotomaç
Hadi bakalım 'devam!'
Bu Milli takım'ı 2008'e götürmek istiyorsan canın yanacak, eline diken batacak. Güneş seni terletecek. 'Bu takım, Norveç'i yenemez' diyenler olacak. 'Takım öyle çalıştırılmaz, böyle çalıştırılır' diyenler olacak. Sen kendine şunu soracaksın: 'Ben bu Norveç'i yenmek istiyor muyum?' 'Ben bu Milli Takım'la 2008'e gitmek istiyor muyum? Eğer çok istiyorsan ne eline batan diken, ne de söylenenler umrunda olmayacak. kim olursan ol tek isteğin şu zafer çığlıklarını duymak olacak. Anladın mı?
'Anladım!' Aferin sana! Hadi bakalım 'DEVAM!'

16 Kasım

Hürriyet
Akıllanmaya başladılar
Bölgede halkın nabzını tutan Associated Press Ajansı, Iraklı Kürtler arasında PKK’ya destek olma konusunda kararsızlıklar yaşanmaya başladığını ve bir bölümünün, karşı tavır koyduklarını bildirdi.

Onları da dağa gönderirsiniz
Başbakan Erdoğan, Prag yolunda DTP’lilerin dokunulmazlıklarının kaldırılması konusunda "Demokratik yollar denenmeli. Katı defans uygulanırsa, parlamento dışı kalırlarsa onları da dağa gönderirsiniz" dedi. Erdoğan, DTP’lilerin ’Anayasal düzende siyaset yapmalarını’ istedi.

Milliyet
İstanbul'dan cihat çağrısı
Hizbullah ve Hamas gibi örgütlerin temsilcilerinin de katıldığı İstanbul'daki 'Uluslararası Kudüs Buluşması' toplantısında, 'Kudüs'ün şiddet kullanılarak Siyonistlerden geri alınması' çağrısı yapıldı.

Artık yakamızı bırakın
Bülent Arınç'ın Dağlıca baskınıyla ilgili olarak TSK'ya getirdiği eleştirilere yanıt veren Org. Başbuğ, Dağlıca Taburu'nun görevini yaptığını vurguladı. Org. Başbuğ, sınır ötesi konusunda baskı yapılmamasını istedi

Radikal
Erdoğan'ın 'Kapsamlı Kürt Planı' mı var?
Rice ve Bush'a anlatılan 'kapsamlı plan'a dair Erdoğan'ın son sözü şifre gibi: Tavrımız, her şeyden önce silahların bırakılması

Sabah
Onları dağa yollarsınız
Erdoğan, DTP'lilerin dokunulmazlığı için konuştu: Meclis dışı kalırlarsa onları dağa gönderirsiniz

Posta
Son telefon
Şırnak'ın Gabar Dağı'nda operasyona çıkan Üsteğmen Gökhan Yavuz çatışmadan 1 gün önce emrindeki askerlerden Erdem Yüce'nin Iğdır'daki babasıyla telefonda konuşmuş ve "Terörü bitirinceye kadar burada mücadele edeceğiz. Oğlun bana emanet. Ona birşey olursa bana da olur" demişti. Üsteğmen Yavuz o çatışmada askeri Erdem Yüce ile birlikte şehit oldu.

Akşam
Havuz başına cami-kondu
Halkalı Soyak Olympiakent Sitesi’nde projede alışveriş merkezi olarak görünen ve yüzme havuzunun tam karşısındaki alanda başlatılan cami inşaatı tepkilere neden oldu. İnşaatın durması için mahkemeye başvuran site sakinleri, “Zaten 500 metre arayla iki camimiz var. Yüzme havuzuna 30 metre mesafede niye cami yapılır” diyor

Vatan
PKK'yla pazarlık sürüryor
CHP'liler Erdoğan'ın sınır ötesi operasyon yapmamak için mazeret taşıdığını iddia etti. MHP'liler ise "Pkk'nın oyununa geliyorlar, anlaşılan terör örgütüyle pazarlık sürüyor" dedi

Cumhuriyet
Kriz aşılamadı
ABD'li dış politika uzmanı Rubin, ülkesinin PKK konusunda derin istihbaratı olmadığını söyledi

Zaman
DTP demokrasi ile silah arasında tercih yapmalı
Başbakan Erdoğan, Çek Cumhuriyeti'nin başkenti Prag'a giderken kendisine eşlik eden gazetecilere önemli açıklamalarda bulundu. Başbakan Erdoğan, PKK'ya bütün dünyanın terör örgütü dediğini belirterek, DTP'nin de terör ile demokrasi arasında tercih yapması gerektiğini söyledi. DTP'ye silaha karşı çıkma çağrı- sı yapan Erdoğan, "Bölücülere terör örgütü diyemiyorsan sizinle hukukumuz olamaz." dedi.

Yeni Şafak
Meclis'ten atalım da dağa mı çıksınlar
Başbakan Erdoğan, DTP'nin Meclis dışına itilmesine karşı çıkarken, “Parlamento dışı kalırlarsa onları da dağa gönderirsiniz” dedi.

Referans
Yabancı, küçük büyük demeden reel sektörde şirket avına çıktı
Bankacılık ve finans alanındaki satın alma ve birleşme imkânları daralan yabancı yatırımcılar, gözünü reel söktör şirketlerine dikti. Yabancılar, ortak arayan şirketlere küçük-büyük demeden hissedar oluyor.

Spor Basını
Fanatik

Bizim için 'Merk'etmez!
Daha 10 gün önce Beşiktaş'ın Liverpool'dan 8 gol yediği maçın hakemi oydu. Türk takımları şu ana kadar onunla 12 maçta sadece 2 galibiyet elde edebildi. Markus Merk şimdi de tarihi Norveç sınavında düdük çalacak...

Foto Maç
G.Saray yıldız'ı bitirdi
Sarı-kırmızılılar, Sivasspor ile 3 milyon euro artı 2 futbolcu karşılığında büyük ölçüde anlaşmaya vardı. Bu transferde tek pürüz, G.Saray'ın vereceği 2 futbolcuyu Sivasspor'un seçecek olması. Mehmet Yıldız, sezon başında adeta Fenerbahçe'nin kapısından dönmüş ardından da Beşiktaş, bu futbolcu için nabız yoklamıştı

15 Kasım

Hürriyet
Sizi Kıbrıs yaparım
Rusya Devlet Başkanı Putin’in, komşu Gürcistan’ın lideri Saakaşvili’yi, "Sizi Abhazya meselesiyle Kıbrıs’a çeviririm" diye tehdit ettiği ortaya çıktı.

12 şehidin kanında Barzani parmağı var
Ortadoğu ve Türkiye konusunda ABD’nin en uzman isimlerinden olan Michael Rubin, 21 Ekim’de 12 şehit verdiğimiz kalleş saldırıya Mesud Barzani’nin göz yumduğunu iddia etti. PKK’nın, ABD’nin peşmergelere öğrettiği saldırı taktiğini kullandığını ileri süren Rubin, "Burada büyük bir sorun var ve bunun halledilmesi gerekiyor" dedi.

Demet Akalın Ödüle Doymuyor

Demet Akalın Videoları

Video Klipleri, Albümleri ...

Demet Akalın'ın Fotoğrafları

Milliyet
Meteoroloji'den yağmur müjdesi
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, Türkiye genelinde eylül ve ekimdeki yağışlı havanın, önümüzdeki aylarda da artarak devam edeceğini bildirdi.

PKK karşısındaki tavrınızı alkışlıyoruz
İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Nick Baird, PKK'nın saldırılarını kınarken, 'TSK, Türk hükümeti ve Türk milletinin bu konudaki duruşunu alkışlıyoruz' dedi.

Radikal
'Kemal Abi'nin iş bilir çocukları
Maliye Bakanı'nın üç çocuğu, Mersin Limanı'na işletim sistemi sattı, işlemlerde ne torpil var ne hile, ama limanı kim alırsa alsın, onlara başvurmak zorundaydı.

Müjde Ar: "Soyundum fiyat Arttı"

Müjde Ar'ın "Bedri gazozumu açtı ama içime bosaltmadı 'sözleri üzerine iki Bedri olduğu iddia edildi.

İkinci Bedri Kim

Foto Galeri

Sabah
Meclis'te linç olmaz
DTP'lilerin dokunulmazlıklarının kaldırılması için MHP harekete geçti. MHP'liler, bu konudaki anayasa değişikliği için dün CHP ve AKP'den destek aradı. Girişime Başbakan Erdoğan ve AKP Genel Başkan Yardımcısı Fırat karşı çıktı. Erdoğan, "Demokratik yolla seçilip Meclis'e gelmiş insanları, antidemokratik uygulamalarla farklı mecralara itemeyiz" dedi. Fırat ise şu yorumu yaptı: Meclis'te linç olmaz. Hukuk devletinde bu yoktur. Taleplere göre hareket etme imkanı mümkün değildir. CHP lideri Baykal ise tüm dokunulmazlık dosyalarının gündeme getirilmesini önerdi: "Bunu bir vesile olarak görelim ve Meclis'teki yaklaşık 200 dokunulmazlık dosyasını aynı anda kaldıralım. Herkes hesabını mahkemede versin. Buna destek veririz."

Posta
Son telefon
Şırnak'ın Gabar Dağı'nda operasyona çıkan Üsteğmen Gökhan Yavuz çatışmadan 1 gün önce emrindeki askerlerden Erdem Yüce'nin Iğdır'daki babasıyla telefonda konuşmuş ve "Terörü bitirinceye kadar burada mücadele edeceğiz. Oğlun bana emanet. Ona bir şey olursa bana da olur" demişti. Üsteğmen Yavuz o çatışmada askeri Erdem Yüce ile birlikte şehit oldu.

Dünden Bugüne AJDA PEKKAN

Yıllar Ajda Pekkan’ı yıpratamadı. Şarkılarıyla, aşklarıyla, skandallarıyla 46 yıldır sanat dünyası gündeminde, hiç arka plana düşmedi

Ajda Pekkan Foto Galeri

Vatan
Sınır ötesi söz konusu değil
Başbakan’dan şok çıkış: “Tavrımız operasyondan önce silahların bırakılmasına yöneliktir. ABD ile istihbarat sistemi çalışmaya başladı”

Aysun Kayacı: Burs Arıyor

öp*şme konusundaki soruları cevaplayan Kayacı; "Hastane ortamı psikolojimi bozdu" diyerek "Doktorlar" dizisinin yeni bölümlerinde oynamak istemediğini sözlerine ekledi.

Aysun Kayacı'nın Seksi Fotoğrafları

Cumhuriyet
Militan gibi avukat
Avukat Abdurrahman Sarıoğlu, mahkemeye sunduğu dilekçede türbanın "hanımlar için farz, bir ibadet" olup olmadığının Diyanet'e sorulmasını istedi. Dilekçede, "Cumhuriyet ve Danıştay olayında bu aydınlatıcı olacaktır. Eğer başörtüsü ibadet ise saldırı terör sayılmayacaktır. İbadet amacı terör sayılamaz'' iddiasında bulunuldu. Avukat "türban yasağının Müslümanları "silaha" alıştırdığını ileri sürdü.

Zaman
Baskılar sonuç verdi, K.Irak'ta PKK'ya karşı çember daralıyor
Kandil sıradağlarının hemen dibindeki sıfır noktasında bulunan Çoman, kritik bir öneme sahip. Peşmergeler, terör örgütü PKK'ya karşı bölgede 24 saat devriye geziyor. Oluşturulan kontrol noktaları silah ve mühimmat açısından da takviye edildi.

Yeni Şafak
Kuzey Irak'tan devlet şefkatine
Kuzey Irak'taki terör kampında hamile kalınca Türkiye'ye kaçan, ancak töre kurbanı olmaktan korkarak polise sığınan Kadriye
K, kadın sığınma evinde korumaya alındı. Teslim olan 13 yaşındaki U.S ise tutuksuz yargılanacak.

Referans
Gayrimenkul fren yaptı beyaz eşyada hedefler şaştı
Dünya piyasalarında yaşanan sarsıntı ve Kuzey Irak'a operasyon beklentisi beyaz eşya satışlarını vurdu. 2001'den beri büyüyen sektörün iç piyasada yüzde 7 küçüleceği belirtiliyor. Önce genel ardından yapılan cumhurbaşkanlığı seçimleri, gayrimenkul satışlarındaki düşüş ve olası Kuzey Irak operasyonu nedeniyle iç piyasada yaşanan durgunluk etkisini gayrimenkulden sonra beyaz eşya sektöründe de gösterdi.

Akşam
Zirvenin tutanakları
Ankara'da gündemin bir numarası İran'dı... Peres, 'Biz dahil kimse komşunuzu haritadan silmek istemiyor' dedi. Gül, 'Biz de onları telkin ediyoruz' cevabı verdi.

Spor Basını

Fanatik
İşte bombalar
Transfer için kolları sıvayan Beşiktaş Yönetimi, yıldız oyuncularla taraftarların gönlünü kazanmak amacında...

Fotomaç
Mellberg G.Saray'a
İsveç Milli Takımı'nın kaptanlığını da yapan Olof Mellberg için Linderoth aracılık yapacak. Sarı-kırmızılılar, Mellberg'i, 20 Ocak-10 Şubat tarihleri arasında Afrika Uluslar Kupası'na gidecek ve toplam 7 karşılaşmada forma giyemeyecek olan Song'a alternatif olarak transfer edecek. 2001'den beri Aston Villa formasını giyen İsveçli stoper, istikrarlı grafiği ile dikkat
çekiyor.

Hürriyet
Önce toplar sonra jetler
Erdoğan-Bush görüşmesinden sonra Kuzey Irak’ta PKK’ya yönelik ilk operasyon önceki gece gerçekleştirildi. Önce Türk topçusu, ardından jetler Saddam döneminden kalma birkaç karakolu yerle bir etti. Haftanin ve Sinnaht’taki bazı stratejik bölgeler de jetler tarafından vuruldu.

Değişen Türk Kadınının Sesi

NİL KARAİBRAHİMGİL

İşte Nil Karaibrahimgil, bu değişimi simgeliyor. O; (kendi yapamasa bile) otostop yaparak ülkeyi gezen özgür Türk kızının sesi... O; zincirlerini kırıp, başarıdan başarıya koşmayı, iyi eğitim almayı ve kendi ayakları üstünde durabilmeyi hak ettiğini düşünen ve bunun için savaşabilen, biraz da şımarık olabilen genç kızların sesi.

Biyografi

Nil Karaibrahimgil Foto Galeri

Karar provası
Sınır ötesindeki harekát, diplomasinin sonu, harekátın ilk provasıdır. Artık bölgede herkes hesabını şu gerçek üzerine yapmalıdır. Türkiye kararlıdır.
Hükümeti ve ordusu, TBMM’den aldığı izni kullanmakta tereddüt etmeyecektir.

Milliyet
Dünyaya Ankara'dan anlamlı mesaj
Cumhurbaşkanı Gül, dün Çankaya Köşkü'nde bir ilki gerçekleştirerek İsrail ve Filistin liderlerini buluşturdu. Peres ve Gül ile el ele poz veren Abbas, "İşgal sona ererse İsrail barış denizinde yaşar" dedi

Yasemin Kozanoğlu

"Avrupalı" isimli film gösterime girdi

Foto Galeri

 

Kuzey Irak'ta karakol vuruldu
Kuzey Irak'ta PKK'lılar tarafından kullanıldığı belirtilen Hezil Çayı kıyısındaki Saddam Hüseyin döneminden kalma, terk edilmiş eski karakol helikopterler ve topçu ateşiyle vuruldu.

Doğa Rutkay

"Kıllı Erkeklere dayanamıyorum"

Doğa Rutkay Foto Galeri

Radikal
Yağmurdan kaçarken
Vakit gazetesinin hedef gösterdiği 'Allah Korkusu' adlı sergiyi 'korumaya gelen' polisler, üç afişte 'sakınca' buldu, terörle mücadele ekipleri gelip
inceleme yaptı.

Mankenden Tan Sağtürk'e Gelen Mesaj

Bergüzar Korel'i Çıldırttı

Fatoş Kabasakal'ın Çıldırtan Mesajı

Fatos Kabasakal Fotoğrafları

Bergüzar Korel Fotoğrafları

Sabah
Üzüldüm
Cumhurbaşkanı Gül, dün TOBB yöneticileriyle sohbet ederken, Suudi Kralı'nı ziyareti konu oldu. Kral'ı otelde ziyaret ettiği için eleştirilen Gül, "Bu konuda
basın ve muhalefetten gelen tepkilere çok üzüldüm" diyerek şöyle devam etti: "Kral Abdullah'ı uğurlamak ve iki ülke arasındaki anlaşmaya imza koymak için Swissotel'e giderken Başbakan'ın da orada olacağını bilmiyordum. Tesadüf oldu. Hatta otele gittiğimde Suudi Kral Abdullah aşağıya inip beni karşıladı."

Zeynep Yılmaz

Mankenliğe Döndü

Foto Galeri

Akşam
Cahit Sıtkı'lı barış hayali
Ortadoğu barışına Türk köprüsü... İsrail ve Filistin liderleri Ankara’da buluştu. İki lider, Meclis’ten dünyaya hitap etti Peres kürsüden, Cahit Sıtkı’nın
‘Memleketim’ şiirini okudu

Ece Gürsel'in Ex Aşkından Şebnem Dönmez'e Evlenme teklifi

Ece Gürsel'in eski sevgilisi Zaza Enden, Şebnem Dönmez'e evlenme teklif etti.  Zaza Enden, eski sevgilisi Ece Gürsel hakkında ağır konuştu.

Ece Gürsel Fotoğrafları

Posta
Tetiğe basıldı
Türk savaş uçakları önceki gece yarısı sınırı geçip Kuzey ırak2taki terör örgütü PKK'nın kamplarını bombaladı. Süper Kobra helikopterleri PKK'lıların
barındığı eski bir Irak karakolunu tardı. Özel birlikler nokta operasyonları için dün helikopterlerle sınıra müzikildi.

Vatan
Başkanın aşk skandalı
AKP’li belediye başkanının nikahını kıydığı kadınla aşk yaşadığı ortaya çıktı
Karısının cep telefonunu kontrol eden emekli astsubay “erotik” mesajları görünce başkana suç duyurusunda bulundu ve boşanma davası açtı. Amasya bu dedikoduyla çalkalanıyor.

Kıvılcım

Aydınlar kitaplar yazdı "Yozlaşmadan Uzlaşmak"

Ok yaydan çıktıktan sonra,herkes aynı renge bürünüp,tartışmanın fikir alış-verişinin kalmadığı bir ortamda,bölünmüşlüğün,parçalanmışlığın, ezilmişliğin girdabında uzlaşma.

Figen Füsun Pehlivan Yazdı


Cumhuriyet
Kış öncesi operasyon
Şırnak'ta 4 asker şehit oldu. Türk jetlerinin Kuzey Irak'ta teröristleri bombaladığı ileri sürüldü. Erdoğan tarih verdi.

Zaman
Ortadoğu'da barış için el ele
Türkiye, kasım ayı başında düzenlenen geniş katılımlı Irak'a Komşu Ülkeler Dışişleri Bakanları Toplantısının ardından dün de önemli bir buluşmaya sahne oldu.

Yeni Şafak
Barışa imza attılar
Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas TBMM'de yaptığı konuşmada, Türkiye'nin bütün bölgede örnek alındığını belirterek, “Türkiye çıkarlarının partiler ve siyasal çıkarların üstünde tutulması yönetimin barış içinde el değiştirilmesi bölge halkı ve Filistin halkınca takdirle izlenmektedir” dedi.

Referans
Ortadoğu'da barışa ilk imza Çankaya'da atıldı
TOBB ve Cumhurbaşkanı Gül'ün girişimleri ile 2005'ten bu yana sürdürülen Filistin'de sanayi bölgesi kurma çabaları dün Şimon Peres ve Mahmud Abbas'ın attıkları imza ile mutlu sona ulaştı.

Spor Basını
Fanatik
Avrupa Fatihi
Süper Lig'de yoluna doludizgin devam eden Galatasaray, Avrupa'nın en iyi 14 ligindeki 4 namağlup liderden biri.

Fotomaç
Holosko
Manisa fiyat yükseltti Manisaspor'un Slovak yıldızı Holosko'ya Beşiktaş ve Trabzonspor'dan sonra Galatasaray da talip oldu.

Tarihte Bugün

 

13 Kasım

Hürriyet
Genel başkan sahte çürükçü
Ankara Cumhuriyet Savcılığı, DTP Genel Başkanı seçilen Nurettin Demirtaş’ın, askerliğe elverişsiz raporu almak için "sahte resmi evrak düzenlediği ve kullandığı" iddiasıyla 5 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi. Demirtaş’ın hastanede kaydı bulunamayan raporu, Çürük Operasyonu’nda ele geçirilen çetenin ofisinde bulundu.

ABD'li binbaşı ortak düşman gördü
Kuzey Irak’ta ABD’li bir binbaşı, PKK’lı oldukları tahmin edilen bir grubun silahlı saldırısına uğradı. Peşmerge kontrol noktasından ayrıldıktan kısa süre
sonra aracına ateş açılan ABD’li binbaşı, yakınlardaki Türk birliğine güçlükle sığınarak canını kurtardı. Mehmetçiğin misafir ettiği binbaşı, ABD’li
yetkililere teslim edildi.

Milliyet
Çankaya'da İran polemiği
Cumhurbaşkanı Gül, İran Cumhurbaşkanı Ahmedinecad'ın "İsrail'i haritadan silmek istiyorum" sözünü anlamlı bulmadığını söyledi Peres ise "Cumhurbaşkanı farklı düşünüyor ama İran terörü de destekliyor" dedi

Kral Avrupa'da nasıl karşılandı?
Türkiye ziyaretinde devlet protokolünü altüst eden Suudi Arabistan Kralı Abdullah, 7-9 Kasım'da Almanya'daydı. Kral'ı, Suudi tarafının ricası üzerine
havaalanında Federal Başbakan Merkel karşıladı

Radikal
Karadelik yakında bütçeyi de yutacak
23 milyar YTL'de kalacağı öngörülen sosyal güvenlik açığı 26.4 milyar YTL'ye, yani 205 milyar YTL'lik Türkiye bütçesinin yüzde 12.8'ine ulaştı

Sabah
Kat bankalara büyük gözaltı
BDDK, Türkiye'de faaliyet izni olmamasına rağmen temsilcilikleri aracılığıyla özel sektör şirketlerine kredi pazarlama işine giren yabancı bankalara sert
önlemler getiriyor. Bu temsilciliklerden sadece birinin üzerindeki riskin 5 milyar dolara ulaştığı belirtiliyor.

Posta
Çok yazık
Türkiye'de işsizlik sorunu parlak bir gencin hayatına mal oldu. 1.5 yıl önce Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan, Avrupa çapındaki matematik yarışmalarında dereceleri bulunan 26 yaşındaki Turgut Işıksungur "Benim gibi biri nasıl iş bulamaz?" diyerek bunalıma girdi ve emniyet müdürü babasının silahıyla canına kıydı.

Akşam
PKK'ya karşı İsrail 'NANO'su
İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres, terörle mücadelede Türkiye'ye destek verdi: Dağdaki teröristleri F-16'larla takip ederek bitiremezsiniz. Biz askeri nano teknolojide çok ileriyiz, gelin beraber çalışalım

Vatan
Tatil cennetinde radikal İslam korkusu
Maldivler de radikal İslam tehlikesi altında. 12 turistin yaralandığı terör eyleminden sonra hükümet “ılımlı İslam paketi” açıkladı. İşte yasaklar

Cumhuriyet
Skandala kılıf
Cumhurbaşkanlığı, İngiltere'de yerel yöneticilerin bile makamına giden Suudi Arabistan Kralı'nın Gül ve Erdoğan'ı kaldığı otele çağırmasının üstünü 'usulden' olduğu iddiasıyla üstünü örtmeye çalışıyor.

Zaman
Kurbanlık hayvanları hormon ilacıyla besliyorlar
İnsan sağlığını tehdit etmesine rağmen sebze ve meyvelerde sıkça kullanılan hormon, bu kez kurbanlıklarla gündemde. Hayvanların aşırı kilo almasını isteyen bazı besiciler, Ralgro ve Synovex isimli yasadışı ilaçlara yöneldi. Bunlar kansere davetiye çıkarıyor.

Yeni Şafak
ABD'li binbaşı PKK kurşunundan Türk askerine sığındı
Kuzey Irak'ta Amerikan üslerini denetlemekle görevli ABD'li bir binbaşı, PKK'nın silahlı saldırısına uğrayınca Türk birliğine sığınarak canını kurtardı.

Referans
Devletten umudu kestiler sokakta yatırımcı arıyorlar
Yerel yönetimler yatırımcı çekme savaşında yeni yöntemlere başvuruyor. Karabük Belediyesi billboard'larla yatırımcı ararken, Gaziantep, Uşak ve Konya tanıtımını yurtdışına roadshow'larla taşıdı.

Spor Basını
Fanatik
Paletta
Beşiktaş John Carew'den sonraki hedefine kilitlendi

Foto Maç
G.Saray devrede
Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin'in Zenit'in şampiyon olduğu maçtan sonra Fatih'i arayarak "Tebrik ederim, şampiyonluğunuz hayırlı olsun! Kulübünden ayrılacağını biliyoruz. Teklifimizi yinelemek istiyorum. Biz seni Galatasaray'da görmek istiyoruz" dediği öğrenildi. Golcü yıldızın da "Teklifiniz gurur verici" diyerek yeşil ışık yaktığı belirtildi

grafiksaati.com[at]gmail.com  |  gizlilik politikası