Ana sayfaAnnelikElsanatlarıHaberlerMagazin DünyaMagazin TürkiyeModaRessamlarSeramik

Tiyatro SinemaYazılarYemeklerSend TwitterTwitter'da bizFacebook'da bizPinterest'de biz GrafikSaati: 2006'dan beri

 

 

GÜNÜN GÜNLÜK GAZETE MANŞETLERİ

Bugünün Gazeteleri

31 Aralık Pazartesi Günlük Gazeteler

HÜRRİYET

Hünkarbeğendi tartışması
Son yazımda, Nazlı Ilıcak’ın, salı günü köşesinde Çankaya Köşkü’nde cirit atan farelere karşı Harünnisa Gül’ün aldırdığı önlemleri aktardığı "dedikodu" üzerine Nur Çintay’ın, 8 Nisan tarihli yazısına da atıf yaptım.

MİLLİYET
Bizans Sarayı'na UNESCO takibi
UNESCO'da görevli Prof. Nur Akın, "İstanbul UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası listesinden çıkarılabilir" derken Prof. Batur, "Listeden çıkarılıyorsunuz ama 2010'da Avrupa kültür başkenti oluyorsunuz. Ne büyük ironi olur" diye ekliyor

RADİKAL
Otobüste bile içilirdi, barda bile yasaklanıyor
1989'a kadar otobüs, uçak ve trenlerde sigara içilirdi, 2008'deyse artık içilen kapalı yer kalmayacak gibi. Okul bahçeleri ve stadyumlara da yasak geliyor

SABAH
Kundakçıların 13'ü üniversiteli
İstanbul Terörle Mücadele Ekipleri, kundaklama olaylarına karışanları seri operasyonlarla yakaladı. Gözaltına alınan 25 kişiden 12'si polis kayıtlarında PKK üyesi olarak geçerken, 13'ünün de üniversiteli olduğu ortaya çıktı.

POSTA
Yunan bela arıyor
Yunan hücumbotu dün Bodrum'da Türk karasularına girdi. Türk sahil güvenlik ekibinin tüm uyarılarına rağmen Yunan botu, Gümüşlük önüne kadar gelip 25 dakika kaldı. Olay sırasında silahlı ve tam teçhizatlı Yunan SAT komandoları da bir botla bölgedeydi.

AKŞAM
Meclis'e torpil odası
AKP’li vekiller, torpil isterken gazetecilere yakalanmaktan bıktı. İsteklerinin deşifre olmasından rahatsız olan vekiller, çözümü bu işi gizli saklı yapabilecek bir oda istemekte buldu.

VATAN
PKK, Türk-Kürt ayrımı yapmadan öldürüyor
Genelkurmay Başkanlığı, NATO’ya sunduğu “PKK Raporu”nda teröristlerin sadece yüzde 30’unun Türkiye’de, geri kalanının Kuzey Irak’ta olduğunu bildirdi

CUMHURİYET
Gökçek batağı
Hazine'nin tüm belediyelerden alacağının 3'te 2'si başında bulunduğu kurumlara ait.

ZAMAN
Yılbaşında atılan kurşunu iki yıldır kafasında taşıyor
Taksim'deki yılbaşı kutlamalarında kafasına kurşun isabet eden Yıldız Ertaş, 2 yıldır hayatta kalma mücadelesi veriyor. Sağ elini ve bacağını kullanamayan genç kız, sürekli dayanılmaz baş ağrıları çekiyor. Kurşunu sıkan kişi ise hâlâ bulunamadı.

YENİ ŞAFAK
20 bin Alevi'den 'namus' öfkesi
Alman ARD televizyonu'nda yayınlanan Tatort adlı dizinin, 'Namusuna layık olmak' adlı bölümünde Alevilere yönelik hakaret içerikli yayınlar Almanya'da yaşayan Alevileri ayağa kaldırdı.

REFERANS
Borsada 65 binin, dolarda 1.30 YTL'nin üstü zor, gözler ABD'de
2007 yılında ABD'de ortaya çıkan mortgage (ipotekli konut finansman sistemi) krizi ile gerilen ve ABD ekonomisi verileriyle hop oturup hop kalkan Türk para ve sermaye piyasalarının ana gündemi 2008'de de değişmeyecek.

SPOR BASINI
FANATİK
Lucesku'dan 3 büyüklere mesaj var...
Galatasaray, UEFA'da başarılı olacaktır. Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi'nde büyük iş başardı.Beşiktaş, çok önemli galibiyetler aldı, umulmadık kayıplarla gruptan çıkamadı.

FOTOMAÇ
Diego Fener'e
Zico, Avrupa devlerinin peşinden koştuğu Sao Paulo'da oynayan 22 yaşındaki Diego Tardelli Martins ile Brezilya'da görüşerek prensipte anlaştı. F.Bahçe yönetimi, Zico'nun bu transferde ısrar etmesi durumunda Mateja Kezman'ı göndererek, Diego'yu renklerine katacak

 

30 Aralık Pazar Günlük Gazeteler

Hürriyet
Görüyor Kilitliyor Vuruyor
Türk Hava Kuvvetleri’nin, Irak’ın kuzeyine yönelik operasyonlarda terör örgütü PKK’yı imha etmedeki en etkin gücü, "Lantirn" olarak adlandırılan gece görüş sistemine sahip F-16’ların attığı lazer güdümlü bombalar oldu.

Bulmaca
Medyatik aşklar, ihanet, iktidar kavgaları, bitmeyen savaşlar, sönük barış umutları ve yıkıcı doğal afetleriyle bir yıl daha geride kaldı.

Milliyet
Koruma kurullarına çekidüzen verilsin
Şehir Planlamacıları Odası İkinci Başkanı Nurhan, yasanın koruma kurullarında belediyelerin iki üyeyle temsil edilmesine izin verdiğini, ancak baskı yapılarak bu sayının artırıldığını açıkladı

Yangın minaresi!
Ümraniye'de iş merkeziyken Sosyal Hizmetler ve Eğitim Vakfı tarafından satın alınarak girişi camiye dönüştürülen bir binada, minare yapacak yer olmayınca yangın merdiveni ilginç bir tasarımla minareye dönüştürüldü

Sabah
El Kaide baskını
Aksaray'da, El Kaide bağlantılı grubu izleyen polis ve jandarma önceki gece il merkezi, Gülağaç ilçesi ve Gülpınar beldesinde operasyon düzenledi. Eşzamanlı olarak Ankara, İstanbul ve Adana'da da baskınlar yapıldı. İkisi Adana ve İstanbul'da olmak üzere 20 kişi gözaltında.

Akşam
Çok ünlünün canı yanacak
Gümrük Müsteşarlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı son yılların en büyük kaçakçılık olayını ortaya çıkardı. Müfettişliği harekete geçiren soruşturma BMW Grubu’nun, 2006 yılınının ilk 6 ayında Türkiye’ye girişi yapılan 600 aracın ithalinin “şüpheli” olduğunu ihbar etmesiyle başlatıldı.

Vatan
'Aftan Öcalanda yararlanabilir'
Kanadoğlu'ndan 221’nci maddede 'esnetme' çalışması yapan hükümete uyarı

 

grafiksaati.com[at]gmail.com  |  gizlilik politikası