Ana sayfa Annelik Bayan Bilen El Sanatları Foto Galeriler Haberler
Kadınlar klübü Klipler Örgüler Ressamlar Seramik Yazılar Yemekler
Google+

 

GÜNÜN GÜNLÜK GAZETE MANŞETLERİ

Bugünün Gazeteleri için tıklayınız

31 Aralık Pazartesi Günlük Gazeteler 31 Aralık Grafik Saati Haberlerinden

HÜRRİYET

Hünkarbeğendi tartışması
Son yazımda, Nazlı Ilıcak’ın, salı günü köşesinde Çankaya Köşkü’nde cirit atan farelere karşı Harünnisa Gül’ün aldırdığı önlemleri aktardığı "dedikodu" üzerine Nur Çintay’ın, 8 Nisan tarihli yazısına da atıf yaptım.

MİLLİYET
Bizans Sarayı'na UNESCO takibi
UNESCO'da görevli Prof. Nur Akın, "İstanbul UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası listesinden çıkarılabilir" derken Prof. Batur, "Listeden çıkarılıyorsunuz ama 2010'da Avrupa kültür başkenti oluyorsunuz. Ne büyük ironi olur" diye ekliyor

RADİKAL
Otobüste bile içilirdi, barda bile yasaklanıyor
1989'a kadar otobüs, uçak ve trenlerde sigara içilirdi, 2008'deyse artık içilen kapalı yer kalmayacak gibi. Okul bahçeleri ve stadyumlara da yasak geliyor

SABAH
Kundakçıların 13'ü üniversiteli
İstanbul Terörle Mücadele Ekipleri, kundaklama olaylarına karışanları seri operasyonlarla yakaladı. Gözaltına alınan 25 kişiden 12'si polis kayıtlarında PKK üyesi olarak geçerken, 13'ünün de üniversiteli olduğu ortaya çıktı.

POSTA
Yunan bela arıyor
Yunan hücumbotu dün Bodrum'da Türk karasularına girdi. Türk sahil güvenlik ekibinin tüm uyarılarına rağmen Yunan botu, Gümüşlük önüne kadar gelip 25 dakika kaldı. Olay sırasında silahlı ve tam teçhizatlı Yunan SAT komandoları da bir botla bölgedeydi.

AKŞAM
Meclis'e torpil odası
AKP’li vekiller, torpil isterken gazetecilere yakalanmaktan bıktı. İsteklerinin deşifre olmasından rahatsız olan vekiller, çözümü bu işi gizli saklı yapabilecek bir oda istemekte buldu.

VATAN
PKK, Türk-Kürt ayrımı yapmadan öldürüyor
Genelkurmay Başkanlığı, NATO’ya sunduğu “PKK Raporu”nda teröristlerin sadece yüzde 30’unun Türkiye’de, geri kalanının Kuzey Irak’ta olduğunu bildirdi

CUMHURİYET
Gökçek batağı
Hazine'nin tüm belediyelerden alacağının 3'te 2'si başında bulunduğu kurumlara ait.

ZAMAN
Yılbaşında atılan kurşunu iki yıldır kafasında taşıyor
Taksim'deki yılbaşı kutlamalarında kafasına kurşun isabet eden Yıldız Ertaş, 2 yıldır hayatta kalma mücadelesi veriyor. Sağ elini ve bacağını kullanamayan genç kız, sürekli dayanılmaz baş ağrıları çekiyor. Kurşunu sıkan kişi ise hâlâ bulunamadı.

YENİ ŞAFAK
20 bin Alevi'den 'namus' öfkesi
Alman ARD televizyonu'nda yayınlanan Tatort adlı dizinin, 'Namusuna layık olmak' adlı bölümünde Alevilere yönelik hakaret içerikli yayınlar Almanya'da yaşayan Alevileri ayağa kaldırdı.

REFERANS
Borsada 65 binin, dolarda 1.30 YTL'nin üstü zor, gözler ABD'de
2007 yılında ABD'de ortaya çıkan mortgage (ipotekli konut finansman sistemi) krizi ile gerilen ve ABD ekonomisi verileriyle hop oturup hop kalkan Türk para ve sermaye piyasalarının ana gündemi 2008'de de değişmeyecek.

SPOR BASINI
FANATİK
Lucesku'dan 3 büyüklere mesaj var...
Galatasaray, UEFA'da başarılı olacaktır. Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi'nde büyük iş başardı.Beşiktaş, çok önemli galibiyetler aldı, umulmadık kayıplarla gruptan çıkamadı.

FOTOMAÇ
Diego Fener'e
Zico, Avrupa devlerinin peşinden koştuğu Sao Paulo'da oynayan 22 yaşındaki Diego Tardelli Martins ile Brezilya'da görüşerek prensipte anlaştı. F.Bahçe yönetimi, Zico'nun bu transferde ısrar etmesi durumunda Mateja Kezman'ı göndererek, Diego'yu renklerine katacak

30 Aralık Pazar Günlük Gazeteler 30 Aralık

Hürriyet
Görüyor Kilitliyor Vuruyor
Türk Hava Kuvvetleri’nin, Irak’ın kuzeyine yönelik operasyonlarda terör örgütü PKK’yı imha etmedeki en etkin gücü, "Lantirn" olarak adlandırılan gece görüş sistemine sahip F-16’ların attığı lazer güdümlü bombalar oldu.

Bulmaca
Medyatik aşklar, ihanet, iktidar kavgaları, bitmeyen savaşlar, sönük barış umutları ve yıkıcı doğal afetleriyle bir yıl daha geride kaldı.

Milliyet
Koruma kurullarına çekidüzen verilsin
Şehir Planlamacıları Odası İkinci Başkanı Nurhan, yasanın koruma kurullarında belediyelerin iki üyeyle temsil edilmesine izin verdiğini, ancak baskı yapılarak bu sayının artırıldığını açıkladı

Yangın minaresi!
Ümraniye'de iş merkeziyken Sosyal Hizmetler ve Eğitim Vakfı tarafından satın alınarak girişi camiye dönüştürülen bir binada, minare yapacak yer olmayınca yangın merdiveni ilginç bir tasarımla minareye dönüştürüldü

Sabah
El Kaide baskını
Aksaray'da, El Kaide bağlantılı grubu izleyen polis ve jandarma önceki gece il merkezi, Gülağaç ilçesi ve Gülpınar beldesinde operasyon düzenledi. Eşzamanlı olarak Ankara, İstanbul ve Adana'da da baskınlar yapıldı. İkisi Adana ve İstanbul'da olmak üzere 20 kişi gözaltında.

Akşam
Çok ünlünün canı yanacak
Gümrük Müsteşarlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı son yılların en büyük kaçakçılık olayını ortaya çıkardı. Müfettişliği harekete geçiren soruşturma BMW Grubu’nun, 2006 yılınının ilk 6 ayında Türkiye’ye girişi yapılan 600 aracın ithalinin “şüpheli” olduğunu ihbar etmesiyle başlatıldı.

Vatan
'Aftan Öcalanda yararlanabilir'
Kanadoğlu'ndan 221’nci maddede 'esnetme' çalışması yapan hükümete uyarı

Posta
Yine o hutbe
Diyanet İşleri başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu'nın "Yılbaşı kutlamaları insanlığa mal olmuş olumlu bir davranış biçimidir" sözlerine rağmen 31 Aralık 2004 tarihli hutbede yılbaşı eğlencesinin dini açıdan sakıncalı olduğu, aklı ve sağlığı tehdit ettiği belirtilmişti. O dönem büyük tartışma yaratan hutbeyi İstanbul Müftülüğü 2007'nin son cumasında camilerde bir kez daha okuttu.

Cumhuriyet
Belirsizliklere karşı reform şart
Güler Sabancı: Ekonomi bıçak sırtında. Hükümetin bekleme lüksü yok

Yeni Şafak
Yatan hastanın ilaç ve malzemesi hastaneden
Yeni yıldan itibaren hastanede yatan hastalar için ilaç ve kullanılan malzemeler hastaneler tarafından karşılanacak. Temin edilemeyen ilaçlar ise başhekim onayı ile eczanelerden alınabilecek

Referans
Hedefi tutturan holdingler yeni yılda gaza basacak
Türkiye'nin önde gelen holdingleri tüm zorluklara rağmen 2007'de hız kesmedi. Yeni yatırımlar ve satın almalarla dolu dolu geçen bir yılı geride bırakan holdingler, 2008'de de enerjiden gayrimenkul ve turizme kadar birçok sektörde iddialı projelere imza atmayı hedefliyor.

Radikal
Kiracıya 2008 müjdesi: Enflasyon kadar artış
Ev sahipleriyle kiracıları sürekli karşı karşıya getiren kira artışına yasal sınır geliyor, kiracı damı akan, şöminesi tüten daire için kira bedelinde müzikim isteyebilecek.

29 Aralık Cumartesi Günlük Gazeteler 29 Aralık

Hürriyet
Herkesin hedefiydi Ladin öldürttü
Ravalpindi’deki miting sonrası öldürülen Benazir Butto’ya yönelik bombalı, silahlı saldırıyı, El Kaide üstlendi. El Kaide sözcüsü, "En değerli Amerikan varlığını imha ettik" derken, emri verenin Usame Bin Ladin’in sağ kolu Zevahiri olduğu sanılıyor. Yine de, çok düşmanı bulunan Butto’nun gerçek katilini bulmak, belki de hiçbir zaman mümkün olmayacak.

10 yaşındaki Kübra’nın hayat kurtaran vasiyeti
Televizyonda organ nakliyle ilgili haberlerden etkilenen Kübra Kılıçarslan (10) annesine, "Bana bir şey olursa organlarımın başkalarına hayat vermesini istiyorum" dedi. Bu konuşmanın üzerinden bir hafta sonra trafik kazası geçiren küçük kızın organları hayat kurtardı.

Radikal

Müşerref Kaide, halk Müşerref diyor
Pakistan yetkilileri, suikasttan Kaide'yi sorumlu tutarken muhalefet Butto'nun katili olarak Devlet Başkanı Müşerref'i işaret ediyor. Ülke yangın yerine döndü

Posta
Keskin nişancı vuracaktı
İstanbul metrosunu havaya uçurmak üzereyken yakalanan PKK'lı Bülent Öztürk'ü takip eden ekipte keskin nişancı bir polisin de olduğu ortaya çıktı.

Akşam
Umre hediyeli yılbaşı partisi
İslami kesimin hoşgörüyle karşılamadığı yılbaşı kutlamalarında ilk kez ilginç bir organizasyon gerçekleşiyor. Milli Görüşçüler, yılbaşına alternatif “yeni yıl gecesi” organizasyonu düzenliyor. Milli Görüşçü Anadolu Gençlik Derneği ile Saadet Partisi’ne (SP) yakın TV 5’in organize ettiği alternatif gece, yılbaşı akşamı Abdi İpekçi Spor Salonu’nda gerçekleşecek. Kuran-ı Kerim okunmasıyla başlayacak gecede, Milli Piyango’ya alternatif çekilişler de yapılacak.

Vatan
Pakistan Müşerref nefretiyle yanıyor!
Butto’nun ölmeden önce söylediği “Ölürsem sorumlusu Müşerref’tir” sözleri halkı sokağa döktü

Cumhuriyet
Pakistan yanıyor
Butto suikastıyla birlikte ülke karıştı, onlarca kişi öldü. Müşerref 'vur' emri verdi.

Referans
Hedefi tutturan holdingler yeni yılda gaza basacak
Türkiye'nin önde gelen holdingleri tüm zorluklara rağmen 2007'de hız kesmedi. Yeni yatırımlar ve satın almalarla dolu dolu geçen bir yılı geride bırakan holdingler, 2008'de de enerjiden gayrimenkul ve turizme kadar birçok sektörde iddialı projelere imza atmayı hedefliyor.

Milliyet
İzni verenler de 'rahatsız' oldu
İstanbul Sultanahmet'te tarihi kalıntılar üzerine inşaat izni veren Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu'nun, çalışmalar sırasında 'tarihi eserlere itina gösterilmediği' gerekçesiyle 'Bilim Kurulu' oluşturduğu öğrenildi.

Babasının yanında
Ravalpindi'de öldürülen eski Pakistan Başbakanı Benazir Butto, binlerce taraftarının gözyaşları ve Müşerref karşıtı sloganları eşliğinde 1979'da idam edilen babasının yanına gömüldü.

Sabah
Başkanın komşuları
İstanbul'da Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın makamının bulunduğu Belediye Sarayı'nın yanıbaşındaki parktaki çadırda baba Abdullah, anne Saadet, çocukları Orhan ve Sırriye Pendik buz gibi soğukta mücadele veriyor. Dört metrekarelik çadır, elektriği camiden çekilen sobayla ısınıyor. Yerdeki ıslak battaniyede yatılıyor. Tava, küçük tüp ve Sırriye'nin oyuncakları dışında eşya da yok...

28 Aralık Cuma Günlük Gazeteler 28 Aralık

Hürriyet
Bile bile gitti

Pakistan’da muhalefetin bir numaralı lideri Benazir Butto, seçim mitingi sırasında düzenlenen suikastta hayatını kaybetti. Saldırgan, aracına yaklaştığı Butto’yu boynundan ve başından vurup kendisini havaya uçurdu. Ağır yaralanan Butto, kurtarılamadı. Butto, iki buçuk ay önce 150 kişinin öldüğü saldırıdan da kılpayı kurtulmuştu.

Milliyet
Tarih katliamı

Four Seasons Oteli'yle ilgili kararın kendisinin yer almadığı toplantıda verildiğini belirten Anıtlar Kurulu üyesi Prof. Ahunbay, 'İnşaat izni verilmesi suç' dedi. Topkapı Sarayı Başkanı Prof. Ortaylı da, "Koskoca Bizans kalıntıları orada ama kimsenin umurunda değil. Sultanahmet katlediliyor" vurgusu yaptı

Posta
Hastanede dehşet
Tayfun Erenkalkan dün İstanbul Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Doç. Dr. Necati Yenice'ye kurşun yağdırdı, ardından da intihar etti. Saldırganın eşinin 12 Eylül'de kanserden öldüğü, bundan da Doç. Dr. Necati Yenice'yi sorumlu tuttuğu ortaya çıktı. Tayfun-Sabahat Erenkalkan'ın dün evlilik yıldönümleri olduğu öğrenildi.

Akşam
Doktoru vurdu intihar etti
Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi 3. Dahiliye Kliniği Şefi Doç. Dr. Necati Yenice, hastane bahçesindeki otoparkta silahlı saldırıya uğradı. Doç. Dr. Yenice’nin hastasıyken üç ay önce ölen Sabahat Erkenkalkan’ın (35) eşi Tayfun (36), eşinin ölümünden sorumlu tuttuğu doktora evlilik yıldönümünde 6 kurşun yağdırdıktan sonra Zeytinburnu’da bir yakının evinde son kurşunu başına sıkarak intihar etti.

Vatan
"Müslümanlar kadın öldürmez" demişti
Pakistan’ın demokrasi savaşçısı eski Başbakan Benazir Butto, miting alanında suikaste kurban gitti. Butto’yu vuran saldırgan daha sonra üzerindeki bombayı patlattı.

Cumhuriyet
Butto öldürüldü
Pakistan'ın etkili muhalefet lideri ve eski başbakanı intihat saldırısında can verdi.

Radikal
Müslüman dünyanın ilk kadın başbakanı Butto öldürüldü
'Aşırı dincilerin başını ezeceğini' dilinden düşürmeyen Butto, suikaste kurban gitti. Butto, 8 Ocak'ta yapılacak seçimlerde başbakanlığın en güçlü adayıydı.

Sabah

'Babamın öldüğü yaştayım' diyordu
Sekiz yıl sürgünden sonra iki ay önce Pakistan'a dönen eski başbakan Benazir Butto (54), seçime 12 gün kala Ravalpindi'deki mitingte intihar saldırısına uğradı. Saldırgan, Butto'ya silahla ateş ettikten sonra üzerindeki bombayı patlattı. Hastaneye kaldırılan üç çocuk annesi Butto kurtarılamadı. Miting alanını kan gölüne çeviren saldırıda 20 kişi daha öldü.

27 Aralık Perşembe Günlük Gazeteler 27 Aralık

Hürriyet
Anne babaya örtme davası

Sekiz yıllık zorunlu eğitime rağmen, ailesi tarafından 5. sınıfta okuldan alınıp çarşafa sokularak Kuran kursuna yazdırılan Z.K’nın ABD’de yaşayan abisiyle ablası, bu kararı alan anne ve babalarını mahkemeye verdi. İstanbul Valiliği ve Fatih Kaymakamlığı, abiyle ablanın konuyla ilgili 4 başvurusuna yanıt vermedi.

Sabah
İşte kaçırtan muamele!

11 yıl önce ailesiyle Türkiye'ye yerleşen ABD'li, bürokratik engeller yüzünden şirketini kapatıp ülkesine dönüyor.

Posta
Kahraman polis
İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, PKK'nın İstanbul metrosuna yapamak istediği saldırıyı son anda engelleyen 5 polisin arasında bulunan bomba uzmanının hayatı pahasına patlayıcı dolu çantanın üzerine atladığını ve düzeneği elleriyle kopardığını Posta'ya anlattı.

Vatan
İlan Bursa Gazetesi’nde çıktı, ihaleye bir tek Fenerbahçe katıldı
Selami Öztürk, “Fenerbahçe’ye 100’üncü yıl kıyağı” olarak hibe edildiği iddia edilen Ataşehir’deki 58 dönümlük arazi ile
ilgili bir açıklama yaptı

Akşam
Zümrüt şimdi çöktü
Konya’da 92 kişinin can verdiği Zümrüt Apartmanı davasında karar verildi. Müteahhit Ali Vedat Kaya 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Kaya, çöken binada hayatını kaybeden her bir vatandaş için 19.5 gün hapis yatmış olacak

Cumhuriyet
Makyaj tazelendi
ABD, verdiği destekle hedefleri için Türkiye'yi yanına çekti

Milliyet
Mağaralara bomba yağdı
Türk savaş uçakları Kuzey Irak'taki Zap bölgesinde büyük bir PKK'lı grubun barındığı 8 mağarayı vurdu. 20 uçağın katıldığı operasyonda, etkisini artırmak için lazer güdümlü bombalar mağara ağızlarında patlatıldı

Radikal
PKK'yı artık bulutların üzerinden görüyoruz
Cumhurbaşkanı, 'ABD, PKK'ya karşı tüm istihbaratı veriyor mudur?' sorusunu gülümseyerek yanıtladı: Ne biliyorsunuz belki bulutların üzerinden izliyoruzdur

26 Aralık Çarşamba Günlük Gazeteler 26 Aralık

Hürriyet
Kandil işte böyle söndü
Genelkurmay Başkanlığı, Metina, Zap, Avaşin ve Hakurk bölgelerinde 22, Kandil Dağı bölgesinde 11 olmak üzere toplam 33 PKK hedef grubuna (200’den fazla münferit hedef) düzenlenen iki hava operasyonunun bilançosunu açıkladı.

Sabah

200'den çok hedef vurduk
Genelkurmay Başkanlığı, 16 ve 22 Aralık'taki iki sınır ötesi operasyonun sonuçlarını ve görüntülerini dün medyaya açıkladı. Buna göre, Metina, Zap, Avaşin ve Hakurk'ta 22, Kandil Dağı'nda da 11 olmak üzere toplam 33 adet hedef grubu (200'den fazla münferit hedef) vuruldu.

Posta
PKK yerle bir
Genelkurmay, Kuzey Irak'ta yuvalanan PKK'ya karşı yapılan iki hava operasyonunda başta Kandil'dekiler olmak üzere tüm kampların yerle bir edildiğini, 175 teröristin öldüğünü açıkladı.

Vatan
İlan Bursa Gazetesi’nde çıktı, ihaleye bir tek Fenerbahçe katıldı
Selami Öztürk, “Fenerbahçe’ye 100’üncü yıl kıyağı” olarak hibe edildiği iddia edilen Ataşehir’deki 58 dönümlük arazi ile ilgili bir açıklama yaptı

Akşam
Neron'u bul emri
İstanbul’da Neron alarmı sürüyor. Kentin iki ilçesinde önceki gece 5 araç daha kundaklandı. Böylece 9 Aralık tarihinde Kağıthane’de 12 aracın kundaklanması ile başlayan olaylarda zarar gören araçların sayısı 48’ye yükseldi. Yakılan araç sayısının artması ve basının da Neron’un üzerine gitmesi üzerine İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, araçların yakıldığı ilçelerin emniyet amirleri ile bir araya gelerek ‘Neron Zirvesi’ gerçekleştirdi.

Cumhuriyet
200 hedef yerle bir
Genelkurmay, Kuzey Irak'ta terör örgütüne yönelik operasyonların sonuçlarını açıkladı.

Milliyet
200'den fazla hedef imha edildi
Genelkurmay, 16 ve 22 Aralık'ta Kuzey Irak'a düzenlenen hava operasyonlarında çöken mağara ve sığınaklar haricinde, açıkta ve korumasız 150 - 175 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Radikal
DTP'li Fatma Kurtulan: "Yakınları dağa çıkan tek vekil ben değilim"
Bir bakanın kuzeni de PKK'lıydı, çatışmalarda ölmüş. Toplumsal bir gerçeklik bu. Ben Kürt sorununun bir sonucuyum. Operasyonlarda nefesimi tutuyorum

25 Aralık Salı Günlük Gazeteler 25 Aralık

HÜRRİYET
İki gün kala ’takayasu’ oldu
SPK’ya muhalefet ve izinsiz halka arz suçundan 2 yıl hapis cezasına çarptırılan ve cezaevine girmesi, hastalığı yüzünden 2 kez ertelenen Yimpaş’ın patronu Dursun Uyar şimdi de "Takayasu" hastalığından tedavi görüyor. Yarın cezaevine girmesi gereken Uyar rapor alabilirse yine kurtulacak.

MİLLİYET
Çuval artık geride kaldı
TSK'nın yurtiçindeki ve Kuzey Irak'taki operasyonları sürerken, bir yandan da PKK'ya karşı alınacak diğer önlemler tartışılıyor.

POSTA
Metroyu uçuracaktı
Polis dün PKK'lı bir canlı bombayı sırt çantasında taşıdığı 3.5 kilo patlayıcıyla İstanbul metrosuna binmek üzereyken son anda yakaladı ve büyük bir faciayı önledi.

VATAN
Katliam son anda engellendi
Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü karşısındaki İETT gişesinin arkasına bırakılan bomba, polis tarafından etkisiz hale getirildi. Bombayı koyduğu ileri sürülen bir kişi gözaltına alındı

CUMHURİYET
İmamlı terör planı
AKP iktidarı PKK'nın insan kaynağını kurutmak için bölgede din kartını oynamaya hazırlanıyor

AKŞAM
Neron yakıyor polis arıyor
Tarih 9 Aralık 2007. Kimliği meçhul saldırganlar, Kağıthane’de bir saat içinde 12 araç yaktı. Saldırılar kısa sürede Beşiktaş, Şişli, Bağcılar, Ümraniye, Gaziosmanpaşa, Üsküdar semtlerine sıçradı. 15 günde yakılan araç sayısı 42’ye ulaştı. Saldırganlar son olarak dün gece Şişli’de bir otomobili molotofkokteyli atarak yaktı, Gaziosmanpaşa’da bir minibüsü kundakladı.

RADİKAL
Kıbrıs harekâtına ABD göz yummuş
CIA 1. Kıbrıs harekâtını önceden haber verdiği halde bir şey yapılmamış. 2. Barış Harekâtı'na ise CIA'in ruhu duymadan yapıldığı için engel olunamamış

SABAH
İkisi de polis

İstanbul polisi, metroyu ve Şişli Emniyeti'ni 3.5 kilo bombayla kana bulamaya hazırlanan PKK'lı teröristi bir hafta adım adım izledi. Mecidiyeköy'de Akbil kuyruğunda yakalanan teröristin sırt çantasında 3.5 kilo A-4 tipi patlayıcı olduğu belirlenerek etkisiz hale getirildi.

24 Aralık Pazartesi Günlük Gazeteler 24 Aralık

HÜRRİYET
Sarkozy’nin tezi gayri meşrudur
Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin Türkiye’yi dışlamaya çalışan tutumuna, Avrupalı aydınlardan büyük tepki geldi. Ortak bir bildiriyle, Sarkozy’nin Türkiye tezlerini ’gayri meşru’ ilan eden dünyaca ünlü bilim insanları ve entelektüellerin yer aldığı yirmi isim, "Türkiye’nin AB üyeliği, Avrupa projesini zenginleştirir" dediler.

SABAH

Diyarbakır adı Amed olabilir
"Entelektüel ülkücü" olarak bilinen siyaset bilimci Prof. Mümtazer Türköne: PKK artık tasfiye ediliyor, kalemi kırıldı.

POSTA
Zimmet komedisi
Sayıştay müfettişi Muhammet Öztürk önce Gaziantep Belediyesi'nin tiyatro oyununda eşek rolündeki oyuncuya para ödenmesini usulsüzlük sayıp 3 bin 582 YTL zimmet çıkarmıştı. Müfettiş parklardaki ceviz ağaçlarının meyvelerini toplayıp personel yemekhanesinde kullanan belediyeye bin 400 YTL daha zimmet çıkarmış.

AKŞAM
İtirafçıya estetik darbesi
Dağdan inişi hızlandırmak için düşünülen tanık koruma programı, Meclis gündeminde. Emniyet ve MİT, programdan faydalanacak PKK’lıların talep ettiği estetik ameliyatlar için bir yıl sonrasına gün verilmesinden şikayetçi

VATAN
Kürtleri Türkiye’ye karşı tahrik etmeye çalışıyor
Barzani TSK'nın bombaladığı Kandil'i ziyaret etti ve Türkiye'ye dönük sert mesajlar verdi

CUMHURİYET
Eylem bilinçli
Genelkurmay'ın açıkladığı arşiv belgeleri, Menemen olayının gerçeklerini ortaya koyuyor.

MİLLİYET
Bu da sivil harekat planı
İmam, öğretmen, muhtar ve toplum önderlerinden oluşan "akil adamlar" ailelerle görüşüp teröre bulaşan çocuklarını ikna etmelerini isteyecek. 'Eve Dönüş'ten yararlanan üyelere, estetik ameliyat dahil, yeni adres, kimlik ve pasaport verilecek. Durum ciddi ise başka bir ülkeye yerleştirilebilecek

RADİKAL
Türkiye vuruyor dünya destekliyor
Askerin PKK'yı Irak'ta tekrar vurmasına ABD'den destek: İşbirliği devam edecek. Kürt gruplar, 'Sivil kayıp yok' dedi. Tek tepki Barzani'den geldi...

23 Aralık Pazar Günlük Gazeteler 23 Aralık

Hürriyet
Yine vurduk
16 Aralık’ta K. Irak’ı bombalayan Türk uçakları 2. harekatı gerçekleştirdi.

Sabah
MİT sadece lastik patlattı
İlter Türkmen: Babam Behçet Türkmen 1953-57 arasında MAH (Eski MİT) Reisliği yaptı. (MİT) Çok büyütülüyor bence. Dışişleri memurları vurulurken Ara Toranyan'ın lastiğini patlatmaktan başka bir şey beceremediler."

Posta
Müthiş takip
5 yıl önce yüksek faiz vaadiyle 21 kişiyi 20 milyon dolar dolandıran ve 10 yıl hapis cezasına çarptırıldıktan sonra ortadan
kaybolan Zeynep Özaltın İdikut'u polis müthiş bir takiple yakaladı.

Akşam
Dünyanın en güçlü kitabı Kuran
Kuran’ı Kerim’i kapak konusu yapan Alman Der Spiegel dergisi, dünya üzerinde hiçbir esere Kur’an kadar saygı duyulmadığını yazdı. Haberde, “İslamiyet ve modernleşme” konusunda Türkiye örnek olarak gösterildi.

Cumhuriyet
Göstermelik komisyon
Dink cinayetini inceleyecek TBMM Komisyonu hiçbir çalışma yapmadı.

Vatan
Kuzey Irak'taki hedefler yine vuruldu!
Genelkurmay Başkanlığı'ndan açıklama: Kuzey Irak'taki hedefler ikinci kez vuruldu!

Milliyet
K. Irak'ta PKK'ya ikinci darbe
Türk Silahlı Kuvvetleri geçen hafta yaptığı sınır ötesi operasyon sonrası PKK'ya ikinci büyük darbeyi dün vurdu. Türk F-16 ve F-4 savaş uçakları başta Zap olmak üzere örgütün bölgedeki bütün kamplarını bombaladı. Hedefler daha sonra topçu ateşine tutuldu.

Radikal
Sabırlı ol ey insanlık 'Erke' biraz gecikiyor!
Birçok emekli generalin katıldığı toplantıyla 'İnsanlığı kirli enerjiden kurtaracak icat' diye tanıtılan 'Erke dönergeci' söz verildiği gibi 2007 sonuna yetişmeyecek.

22 Aralık Cumartesi Günlük Gazeteler 22 Aralık

Hürriyet
Genç Prof.'tan süper göz
İTܒlü bir grup bilim adamının geliştirdiği tomografi cihazı, Süpermen’in gözü gibi: Betonun içinde, toprağın altında sır kalmayacak. Elektromanyetik dalgalarla, plastik mayın, maden, petrol rezervi ya da binalardaki kolon tahribatı kolayca görüntülenebilecek.

Sabah

Ünlü kulüpte dehşet anları
İtalyan mimar Giuseppe Cosentino beş arkadaşıyla birlikte geçen yıl Beyoğlu'nda panoramik manzarasıyla ünlü 360 Restaurant-Bar'a gitti. Yemekten sonra fotoğraf çekmek isteyince, görevliler onu 360'ın dört yanını çevreleyen balkona çıkardı.

Posta
"Hac genç işi"
Dİyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu dün Mekke'den Türkiye'de tartışma yaratacak bir açıklama yaptı. Bardakoğlu, "Hac görevini yerine getirmek isteyenlerin zihninin açık, vücudunun sağlam olması gerekir. Bu nedenle hac genç işidir. Hacca gidenlerin yaş ortalamasını 50'ye müzikeceğiz" diye konuştu.

Vatan
DTP’li vekilden terörist ailesine taziye ziyareti!
Kandil operasyonunda ölen PKK'lının taziye çadırını ziyaret ettiler

Akşam
Bush'la gizli anlaşma mı var
The Economist, 5 Kasım’da gerçekleşen Erdoğan-Bush görüşmesinde kamuoyuna yansıtılmayan gizli bir anlaşma yapıldığını yazdı. Anlaşmaya göre Bush, sınır ötesine sınırlı destek ve Iraklı Kürtlerin PKK’ya karşı harekete geçmesi konularında garanti verirken, Erdoğan da Irak’taki Kürt yönetimini tanıyacağını ve PKK’lılar için liberal bir af çıkarılacağının sözünü verdi

Cumhuriyet
Gençlere kuşatma
Gülen'in ışık evlerinin hedefindeki üniversitelerde siyasl İslam hızla yayılıyor.

Milliyet
Hocam, Godiva'yı aldık, Murat Bey sizi bekliyor
Ülker grubu Başkanı Murat Ülker, Godiva için imzayı attıktan sonra Metin Yurdagül, Uras'ı arayarak, satın alma haberini ve Murat Ülker'in 'bekliyoruz' notunu iletti

Radikal
Misyonerlik suç değil ama nedense 'tehdit'
Hıristiyanlara saldıranlar değil, kurumlar da misyonerliği 'tehdit' sayıyor. TSK 'engelleyici düzenleme' istemiş. Oysa misyonerlik ne suç, ne de kabahat

21 Aralık Cuma Günlük Gazeteler 21 Aralık

MİLLİYET
Kesik baş cinayetinin anatomisi
Annesi 'sokakta başına bir iş gelmesin' diye erkek gibi giydirdi Elmas Gem'i. Ama sonunda o gitti, bir erkeğin kafasını kesti

SABAH
Herkes deli dedi

Hem babası, hem Adli Tıp, hem Adli Tıp Genel Kurulu'nun 'akıl hastası' dediği kadın avukatı, duayen profesör temize çıkardı

POSTA
Yine sınıfta kaldık
Belediyelerin aldığı önlemler, Sağlık Bakanı Recep Akdağ başta olmak üzere uzmanların yaptığı uyarılar, getirilen para cezaları yeterli olmadı. Vatandaş her yıl olduğu gibi yine bildiğini okuyup, yolda, sokakta, meydanda ve çocukların önünde kurban kesti

AKŞAM
Latife Hanım'ın sır kitabı
Latife Hanım'ın Atatürk'le evliliği öncesi yazdığı 'Müslüman Kadının Toplumdaki Yeri' adlı kitap, 91 yıl sonra ortaya çıktı. Kitaptaki görüşler bugün bile güncel...

VATAN
Bu cin fikir kimden çıktı
Okullar, kreşler, sağlık ocakları, hastaneler ve müzelerde yangın alarm sistemi bulundurma zorunluluğu sessiz sedasız kaldırıldı. Gerekçe: Zaten düzgün çalışmıyorlar, israf olmasın

CUMHURİYET
İslami sermaye büyüyor
Şeriatla yönetilen ülkelerde 'faiz haram' ilkesiyle yola çıkan bankacılık dünyaya açılıyor

HÜRRİYET
El yazısı ile o gece
Hürriyet,1974'te dönemin Başbakanı Ecevit'in hayatında belki de yaşadığı en önemli anda, Kıbrıs Barış Harekatı'nın yapıldığı 19 Temmuz'u 20 Temmuz'a bağlayan gece tuttuğu notları açıklıyor

RADİKAL
Bıçaklar elimizde
Akdağ başta olmak üzere tüm yetkili ve uzmanlar uyarı üzerine uyarı yaptı, ancak halk bildiğini okuyunca kurban manzaraları yine eski yıllara benzedi

20 Aralık Perşembe Günlük Gazeteler 20 Aralık

Hürriyet
Avrupa'yı alıyoruz
"Türkiye elden gidiyor. Yabancılar toprak satın alıyor" tartışmaları yapılırken, Avrupa'da sattığımızdan daha fazlasını aldığımız ortaya çıktı.

Sabah
Tayvan'dan gelen hayat
Anemi hastası Muhammed ilik bekliyordu. Uygun ilik Tayvan'da çıktı. Budist rahiplerin dualarıyla teslim edilen ilik, çocuğa can verdi.

Posta
Hain evlatlar
Erzurum'un gayrimenkul zenginlerinden 72 yaşındaki Mahmut Yeşilyurt, 11 ay önce otomobilinde ölü bulunmuştu. Jandarma uzun
süren araştırmalar sonucu Mahmut Yeşilyurt'u oğulları Hakkı ve Yakup Yeşilyurt'un öldürdüğünü ortaya çıkardı. Hain evlatların
mirasa konmak için babalarını boğduğu belirlendi.

Akşam
Motorlu canavar gün sayıyor
İstanbul'u dehşete düşüren olayda şaşırtan ceza talebi. Motosikletinden kız arkadaşını düşüren, ardından eve gidip uyuyan sarhoş kurye, en fazla 2 yıl sonra serbest.

Vatan
Bir dev sallanıyor
Avrupa'nın 3'üncü büyük TV üreticisi Profilo Telra, 373 milyon YTL borçla nakit sıkıntısına girdi; icra ve iflas baskısından kurtulmak için mahkemeye başvurdu

Cumhuriyet
AKP inat ediyor
İktidar partisi anayasayla olmazsa kamu yönetimi yasasıyla türbanda amacına ulaşacak

Turkish Daily News
Bayramın en şanslı kuzuları
İlk gelen Dolly idi, ilk klonlanan koyun. Şimdi onu iki klon; Oyalı ve Zarife izliyor, muhtemelen İstanbul'un en şanslı kuzuları.

Milliyet
'Kariyer' için bıçakladı
Rahibi bıçaklayan 19 yaşındaki Ramazan Bay, Hrant Dink cinayeti faillerinin toplumda kahraman gibi gösterilmesinden etkilendiğini, ünlü olmak için bu eylemi yaptığını anlatı...

Radikal
'BBG evi'nin gözcüsü
Havada 52 saat kalan insansız araç sayesinde komutanlar, oturdukları yerden PKK'ya kapsamlı hava harekâtını anbean izleyebilmiş. Türkiye, 2008 yılı sonunda 10 adet Heron sahibi olacak...

19 Aralık Çarşamba Günlük Gazeteler 19 Aralık

HÜRRİYET
Direksiyonda herkes şoför
Başbakanlık'ın talimatı üzerine polis, trafikte, direksiyonun başındaki herkes hakkında "sürücü" olarak işlem yapacak. Böylece milletvekilleri, diplomatlar hakim ve savcılar da kuralları ihlal etmeleri halinde ceza ödeyecekler.

Seri tecavüzcü Türk asıllı çıktı
ABD'nin Delaware eyaletinde geçen yaz boyunca tam 18 kadına saldıran "seri tecavüzcü", Türk asıllı ABD vatandaşı çıktı. Ramazan Şahin isimli 22 yaşındaki Türk genci, kurbanların verdiği eşkal bilgileriyle çizilen robot resminden tanınarak
yakalandı.

MİLLİYET
Irak'ta sıcak takip
Genelkurmay'dan yapılan açıklamada, "Önceki gece Türkiye'ye girmeye çalışan PKK'lılar tespit edilmiş olup sıcak takip kapsamında operasyon düzenlenmiştir. Teröristlere ağır darbe vurulmuştur" denildi.

Beyaz Saray: Türkiye'yi kınamayacağız
Beyaz Saray Sözcüsü Dana Perino, harekattan dolayı Ankara'yı kınamayacaklarını, ancak Türkiye'den operasyonlarını spesifik hedeflere karşı ve sınırlı tutmasını istediklerini belirtti.

POSTA

Vatana can feda
Recep Karaca kalbi delik olmasına rağmen askere gitmeyi çok istiyordu. Muayenede hastalığını sakladı ve 7 ay önce asker oldu.Şırnak'ta görev yapan Karaca nöbete giderken baygınlık geçirdi. Düşüp başını yere vurunca da beyin kanamasından şehit oldu.

VATAN
K. Irak'ta PKK'ya 'Seçkin' muamele
Reuters'in Irak kaynaklarına dayanarak verdiği habere göre 300 Türk askeri gece yarısı Kuzey Irak'a girdi. TSK'nın özel eğitimli 300 Bordo Bereli'si gece yarısı Kuzey Irak'a girdi. Bordo Bereliler yaklaşık 2 saat süren çatışmada Türkiye'ye sızmaya çalışan PKK'lılara yönelik "Süpürge Harekatı" yürüttü.

CUMHURİYET
Barzani'den Rice'a tavır
Kürt lider, TSK'nın sınır ötesi operasyonu sürerken Irak'a giden ABD Dışişleri Bakanı ile görüşmedi.

RADİKAL
Komandolar da girdi
Kuzey Irak'a giren komandolar PKK'lılarla çatıştı. Genelkurmay: Sınırı geçmeye çalışan gruba kara birlikleriyle sıcak takip kapsamında icra edilen kücük çaplı bir operasyonla darbe vuruldu.

SABAH
700 askerle sıcak takip
Genelkurmay, sınırı geçmeye çalışan terörist bir gruba, K. Irak'a birkaç kilometre girilerek ağır darbe vurulduğunu açıkladı. Harekât "küçük çaplı", birçok ülkede gündem olması "manidar" olarak nitelendi..

AKŞAM
Şimdi sıra komandoda
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK), Kandil, Zap, Avaşin ve Hakurk bölgelerine hafta sonu gerçekleştirdiği başarılı hava harekatının ardından şimdi de, terör örgütüne yönelik kara operasyonu başlatıldı.

18 Aralık Salı Günlük Gazeteler 18 Aralık

HÜRRİYET

Operasyon görüntüleri
Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait 50 jet Kuzey Irak'ta Pazar 01:00 sıralarında belirlenen PKK kamplarına bomba yağdırmıştı. Diyarbakır'dan havalanan jetler gece görüş sistemiyle 100 ton bomba bırakmıştı. Genelkurmay Başkanlığı savaş uçaklarındaki kızıl ötesi kamera ile çekilen bombardıman görüntülerini basına dağıttı.

PKK’ya bombalar 20 milyon dolara yağdı
Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Kuzey Irak’taki PKK kamplarına toplam 52 F-16 ve F-4 uçağı ve topçu desteği ile 4 saatlik operasyonunun yaklaşık maliyeti 20 milyon dolar olarak hesaplanıyor.

RADİKAL

Operasyon sessizliği
150 kilometre güneydeki Kandil'e kadar uzanan harekâta olumsuz tepki yok. AB itidal tavsiyesiyle yetindi, Rusya ve ABD, Türkiye'ye destek mesajları verdi

SABAH
'Tek sivil hedefi vurmadık'
Hava Kuvvetleri Komutanı Org. Babaoğlu: "Çok hassas bir harekâttı. Herşey planlandığı gibi gerçekleşti. Bir tek bomba plansız yere düşmedi. Harekât sonrası istihbarat birimlerinden gelen bilgilerle söylüyorum. Tek sivil hedef vurulmadı."

AKŞAM
Piknik bitti
İngiltere’den peşmergeye gönderilen mayına dayanıklı 18 zırhlı araca Habur’da el konuldu. Geçişi için Meclis’ten özel izin alınması gereken araçlar, İngiltere’ye geri gönderilecek.

MİLLİYET
Genelkurmay'dan beklenen açıklama: PKK hedefleri tam isabetle vuruldu
Genelkurmay Başkanlığı, Irak’ın kuzeyinde ve Kandil Dağı bölgesindeki PKK/KONGRA-GEL terör örgütüne ait hedeflerin hepsinde tam isabet kaydedildiğini açıkladı.

Diplomatik talepler sokağı kesmiyor
Hep açlıkla 'onur' arasında kalan bölge halkı bu açlığa bir hayal ile katlanıyordu. Şimdi o hayalin yeri boşalınca Kürt siyasetinin Diyarbakır surlarında siyasal İslamın dağıttığı kumanyalarla gedik açılıyor.

VATAN
Ve tam isabet
Türk ordusu, gece yarısı operasyonuyla tarihe geçti. ABD, İngiltere, İsrail ve Rusya’yla birlikte böyle büyük bir operasyon yapabilecek güce sahip 5 ülkeden biri olduğunu gösterdi. Genelkurmay, “Hedeflerin hepsine tam isabet kaydedildi” dedi.

CUMHURİYET
Türban üniversitede
YÖK Başkanı'nın 'mahkeme kararlarını uygulamayın' çağrısının hemen ardından yasak delindi.

POSTA
Dünya Türk'ün gücünü gördü
52 Türk jetinin Kuzey Irak'taki terör kamplarını yerle bir etmesi dünyada geniş yankı buldu. Uluslararası basın: "Körfez Savaşı dışında dünyada 52 uçağın birden havalandığı başka bir operasyon yok. Bu şimdiye kadar Kürt asilerine yönelik en
yırtıcı saldırı. Türk devleti gücünü, kararlılığını ve iradesini gösterdi"

17 Aralık Pazartesi Günlük Gazeteler 17 Aralık Grafik Saati Haberlerinden

Hürriyet
Konu komşu bilsin elimiz ağırdır
Türkiye, kararlılığını sınamaya, onun gücünü küçük görmeye kalkanlara tarihi cevabını bir kere daha verdi.

İnleri BBG evi
Dün gece hiç uyumadım. Harekátı anı anına Genelkurmay’da görüntülü olarak reklam gözle izledim. TSK’nın geldiği düzeyi gördük, gururlandık. Kış da olsa, kar da yağsa, mağarada da olsalar, bulup vururuz. Artık bizim için onların kampları ’BBG Evi’ gibidir.

Sabah

Gece darbesi
Hükümete sınır ötesi harekât yetkisi veren tezkereden 60 gün sonra, Türk Silahlı Kuvvetleri PKK'ya yönelik geniş çaplı bir hava operasyonu düzenledi. Önceki gece yarısı üç saat süren ve çoğu F-16 50 uçağın katıldığı operasyon ilklere sahne oldu.

Posta
Kandil söndü
Diyarbakır ve Malatya'dan önceki gece 01.00'de kalkan Türk savaş uçakları PKK'nın Kuzey Irak'taki ini Kandil Dağı ve çevresini 3 saat bombaladı. PKK'nın üç kampı ve ana karargahı yerle bir edildi. Başarılı hava operasyonu sonrası bölge top ateşine tutuldu. Komandolar teröristlerin kaçış yollarını kesti. PKK büyük kayıp verdi.

Cumhuriyet
PKK'ya büyük darbe
Örgütün Türkiye sınırındaki kış konuşlanması, Kandil Dağı'ndaki lojistik, eğitim ve komuta merkesi hedef alındı.

Akşam
Kandil'i vurduk
Türk ordusu beklenen sınır ötesi operasyonunu gerçekleştirdi ve Kandil’le beraber 3 PKK kampını yerle bir etti. Havadan gerçekleştirilen operasyonda, sınırdan 100 kilometre içeri giren jetler, terör yuvalarına bomba yağdırdı. Orgeneral Büyükanıt ve komutanlar jetlerden kendilerine gelen görüntülerle operasyonu saniye saniye izledi

Vatan
Şahinlerin gece baskını
Hava Kuvvetleri tarihinin en büyük harekatı yapıldı. PKK’nIn Kandil’deki 2 karargahı ile 3 kampı vuruldu. Hava harekatına 50 uçak katıldı. Tam 3 saat sürdü. Operasyon için Ay’ın konumu özellikle beklendi

Milliyet
PKK kampları bizim için BBG evi gibi
İkinci sınır ötesi operasyon sonrasında M.Ali Birand hemen Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ı aradı... Birand sordu, Genelkurmay Başkanı yanıtladı. Sesinden heyecanlı olduğu anlaşılan Orgeneral Yaşar Büyükanıt, "Türk Silahlı Kuvvetleri ile gurur duyuyorum" dedi.

Kandil'e darbe
F-16 ve F-4'lerden oluşan 52 uçak, gece yarısı iki ayrı üsten havalandı; Kandil'deki PKK kamplarını vurdu. Sivillerin zarar görmem*si için lazer güdümlü füzeler kullanıldı

Radikal
Büyükanıt: Artık PKK kampları BBG evi gibi
Kuzey Irak'a düzenlenen harekâtı bire bir izlediğini belirten Orgeneral Büyükanıt, 'Tüm hedefler yerle bir edildi. Tek bir sivil zarar görmedi. En gurur duyduğum gündür' dedi

16 Aralık Pazar Günlük Gazeteler 16 Aralık

Hürriyet
Sınırda bomba yağdı
Diyarbakır'dan birbiri ardına kalkan 24 F-16 uçağı bomba yağdırdı.
Genelkurmay Başkanlığı'nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şöyle denildi; "Irak'ın kuzeyindeki Zap, Avaşin, Hakurk bölgeleri ile derinlikteki Kandil Dağı'nın Irak tarafında kalan kesimlerinde tespit edilen PKK/KONGRA-GEL terör örgütüne ait hedefler, Türk Hava Kuvvetleri savaş uçaklarının 16 Aralık 2007 günü saat 01:00'dan itibaren uyguladığı, geniş kapsamlı bir hava harekatı ile vurulmuştur.

Minik Sinem’in inanılmaz mücadelesi
Bir yaşındayken trafik kazasında babasını kaybetti. Depremle tanışıp çadırda yaşamaya başladığında dört yaşındaydı. O çadırda çıkan yangında ateş vücudunun neredeyse tamamına değmişti. Saçları, göz kapakları, burnu, kulakları, elleri, bacakları tamamen yanmıştı. Üç yılda tam 15 ameliyat geçirdi. Karnından üretilen yeni deri dokusu, zar ve damarlar altı aylık aralıklarla yüzüne nakledildi. Sıfırdan burun, alt dudak, yanak yapıldı. Sinem küçücük bedeniyle hayata direndi, her
defasında ölüme kafa tuttu.

Milliyet
F-16'lar havalandı, sınırda yoğun topçu atışı var
Diyarbakır'dan havalanan F-16'lar ve Hakkari Çukurca'daki yoğun topçu ateşinin ardından Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinde resmi açıklama yaptı.

Say: Karanlık güçlere teslim olmayacağız
Fazıl Say, "Ortaçağ karanlığı, bütün aydınlarımız gibi beni de kaygılandırıyor. Eğer günün birinde karanlık güçler cumhuriyetimize ve ulusal değerlere hayat hakkı tanımazsa, onlara teslim olacak değiliz" dedi.

Posta
Teslim olmayız
Piyanist Fazıl Say bir Alman gazetesine "Bizim Türkiye rüyamız biraz öldü. Tüm bakan eşleri türbanlı. İslamcılar zaten kazandı. Bizi dışlıyorlar. Azınlığa düştük. Türkiye'yi terk edebilirim" demişti. AKP bu sözlere tepki gösterirken baba Ahmet say oğluna "Gitme, mücadele et" çağrısında bulunmuştu. Fazıl Say dün "Karanlık güçler cumhuriyetimize hayat hakkı tanımazsa onlara teslim olacak değiliz" dedi.

Akşam
Malezya geçmişim gururum
Göreve geldiği ilk günden itibaren yaptığı açıklamalarla yeni tartışmalar başlatan YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, içini AKŞAM’a döktü. “Bütün yasaklar kalkacak” ve “Fazla konuşma ipimizi çekerler” sözlerine de açıklık getiren Özcan, medyanın kendisini tanımadan eleştirilere başladığını belirterek, “Basın bu yazılanlarla 1-0 öne geçti ama ben çabuk sinirlenmem, sakinimdir” dedi.

Vatan
Vahdeddin ayaklanma çıksın diye, 500 İngiliz lirası verdi!
40 yIl boyunca Vahdeddin’in yanından ayrılmayan, sürgün yıllarının her anına şahitlik eden Tütüncübaşı Şükrü Efendi’nin 1956’da gazeteci Feridun Kandemir’e verdiği röportaj kitap haline getirildi...

Cumhuriyet
'Teslim olmayacağız'
Türkiye'de dinci uygulamalara dikkat çeken Say, ortaçağ zihniyetiyle mücadele mesajı verdi.

Radikal
Piyanist Fazıl Say iktidarı eleştiri yağmuruna tuttu:
Teslim olacak değiliz AKP'lilerin kapıyı gösterdiği Say: Eğer günün birinde karanlık güçler ulusal değerlere ve Cumhuriyetimize hayat hakkı tanımazsa, teslim olacak değiliz

Sabah

Kandil Dağı'na bomba yağdı
Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, Irak'ın kuzeyindeki Zap, Avaşin, Hakurk bölgeleri ile derinlikteki Kandil Dağı'nın Irak tarafında kalan kesimlerinde tespit edilen PKK/KONGRA-GEL terör örgütüne ait hedeflerin, Türk Hava Kuvvetleri savaş uçaklarının 16 Aralık 2007 günü saat 01.00'den itibaren uyguladığı geniş kapsamlı bir hava harekatı ile vurulduğu, ardından Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı uzun menzilli silahlarla belirlenen hedeflerin ateş altına alınmasına devam edildiği bildirildi.

15 Aralık Cumartesi Günlük Gazeteler 15 Aralık

Hürriyet
Baba çağrısı: Mücadele et
’Türkiye’yi terk etmeyi düşünüyorum, çünkü İslamcılar zaten kazandı’ diyen ünlü piyanist Fazıl Say’ın babası Ahmet Say, oğluna ’’Gitme; mücadele et’’ çağrısında bulundu. Baba Say, "Ben olsam, beğenmiyorsam mücadele eder, beğenecek hale getirir ve bunun kavgasını veririm" dedi.

İşte Malezya’nın Türk biraderleri
Son dönemde birçok tartışmaya konu olan Malezya, Uluslararası İslam Üniversitesi kanalıyla çok sayıda Türk akademisyene kucak açmış. Üniversiteden geçen Türk akademisyenlerin çoğu hem yakın arkadaşlar hem de YÖK Başkanı Prof. Özcan ve Başbakan Erdoğan’ın danışmanı Prof. Davutoğlu gibi, Türkiye’deki kritik görevlere talipler.

Sabah

Çankaya davası savcıdan döndü
Vatandaşlar birbirinden habersiz suç duyurusu yaparken Hayrünnisa Gül için "Köşk resepsiyon ve karşılamalarında türban takıp anayasaya aykırı davrandı", Cumhurbaşkanı Gül için de "Göz yumdu" iddiasında bulundu.

Aksam
4 değil 27 kız mağdur
Amasya’da namaz kılmaları konusunda baskı gören öğrencilerin sayısı 27’ye çıktı. Gündeme gelen dört kız öğrenci ise, başörtüsü yüzünden salondan atılan Tevhide’ye üzgün ve kendilerini aramayan Başbakan’a kırgın

Vatan
Başbakan’dan uyarı: Aman Hoca dikkat!
YÖK Başkanı, Başbakan’ın kendisini uyardığını söyledi ve ‘Aman Hoca, dikkat et, bir şey söylersin, ipimizi çekerler’ dediğini aktardı

Cumhuriyet
'Türbanın sonu çarşaf '
İslam'da örtünme emri olmadığını söylediği için şeriatçıların hedefi olan Doç. Dr. Filiz Cumhuriyet'e konuştu.

Milliyet
Say bombası
'Tüm bakanların eşleri türban takıyor. İslamcılar güç kazandı. Türkiye'den ayrılmayı düşünüyorum' diyen ünlü piyanist Fazıl Say'ın sözleri, hükümet kanadında ve sanat çevrelerinde tartışma yarattı.

'Adamları hatır hutur kestim, uyuyamıyorum'
Katliam sanığı Günaydın tedavi altındayken bir jandarmaya, 'Adamları ekmek bıçağıyla hatır hutur kestim. Uyuyamıyorum, bunu sana söyledim' demiş.

Radikal
Sanatçıya iki tavır
Cumhurbaşkanı Gül: 'Olur mu öyle şey? Fazıl Say, şöhretli piyanistimizdir'
AKP Genel Başkan Yardımcısı Fırat: 'Çok üzüleceğimizi düşünmüyorum'

14 Aralık Cuma Günlük Gazeteler 14 Aralık

Hürriyet
Garip bir kaymakam
Kocaeli’nin Karamürsel İlçesi Kaymakamı Ramazan Mangaloğlu, ilçe protokolü ve kamu personeli ile bayramlaşma randevusunu camiye verdi.

Birlikte TV’ye çıksınlar
Gazetecilerle kahvaltıda buluşan MHP lideri Bahçeli, Başbakan Erdoğan ile Genelkurmay Başkanı Büyükanıt’ın birlikte TV’ye çıkmasını önerdi. Bahçeli "Çelişkili ifadelerle konuşmak yerine meselelere nasıl baktıklarını beraberce açıklamalılar" dedi.

Milliyet
'Kelle' cezası
Başbakan Erdoğan, şehitler için 'kelle', Öcalan için 'sayın' dediği gerekçesiyle 3 kuruş tazminat ödemeye mahkûm oldu. Davayı açan avukat Kerinçsiz, kararın şehit aileleri için örnek teşkil edebileceğini söyledi

Fransa kızdırabilir ama caydıramaz
TÜSİAD Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, AB projesi neredeyse gündemden çıkarılmış gibi bir görüntü olduğunu, bu motivasyon kaybında AB üyesi ülkelerin haksız ve kabul edilemez tavırlarının da etkili olduğunu söyledi.

Posta
Cami protokolü
Kocaeli'nin Karamürsel ilçesi Kaymakamı Ramazan Mangaloğlu tüm kamu kuruluşlarına, siyasi partilere ve sivil toplum örgütlerine resmi yazı gönderip Kurban Bayramı'nda bayramlaşmanın namazdan sonra Merkez Camii'nde yapılacağını duyurdu. Bu
yıla kadar bayramlaşmalar bayramların ikinci gününde Hükümet Konağı'nda yapılıyordu.

Vatan
CHP, MHP’leşti artık Baykal’la bu iş yürümez
Baykal’la 30 yıllık birliktelikten sonra yollarını ayıran Eşref Erdem, yeni bir hareket başlattıklarını söyledi, CHP’yi MHP çizgisini bile geçmekle suçladı.

Radikal
'Kuran'da başörtüsü yok' dediğine pişman ettiler
'Mahalle baskısı'nı teşhis ettiği için soruşturulan Doç. Dr. Filiz'in başına gelen sadece bu değil. Tezleri yüzünden sicil notu düşürülmüş, profesörlük verilmiyor

Sabah
'Eve döndü' serbest kaldı

PKK'lılara yönelik 'eve dönüş yasası' ile ilgili değişiklikler tartışılırken, ilginç bir örnek yaşandı. 1995'te kandırılıp terör örgütüne katılan F.D., 12 yıl PKK kamplarında kaldıktan sonra film gibi bir kaçışla ailesine döndü.

Akşam
Maç gecesi cesetler ortada kaldı
Bahçelievler’de tüp ve su bayiliği yapan Atilla Yörük, dükkanın arka kısmındaki bir odada birlikte yaşadığı kızı Gizem Yörük’ü (17) tabancayla öldürdükten sonra intihar etti. Yaklaşık 13 yıl önce eşinden boşanan Atilla Yörük, kızı Gizem’le
birlikte yaşamaya başladı. Yörük, 2 yıl önce Mahmutbey Caddesi’nde bir dükkan kiralayıp tüp ve su bayiliği açtı.

Aralık Ayı İçinde Bu Sayfada En Çok Arananlar

Mart,  Ağustos,  Eylül,  Ekim, Kasım,  Gazeteler,  gazeteleri,  gazetesi,  yazar,  köşe yazısı,  yazarlar,  manşetler,  medya,  basın yayın,  dergi,  yerel,  ulusal,  yerli,  yabancı,  gazete,  resmi,  gazete,  gazete oku,  stargazete,  gazete keyfi,  vatan gazete,  tc resmi gazete,  gazete org,  sabah gazete,  gazete haberleri,  hürriyet gazete,  yerel gazete,  günlük gazete,  posta gazetegazete başlıklarıgazete vatan,  gazete com, gazete ve dergiler, milliyet gazete, gazete arşivleri, net gazete, gazete arşivi, gazete dergi, remi gazete, resmı gazete, www.gazete.org, gazete siteleri, gazete tirajları, bulvar gazete, gazete adresleri, gazete Türkiye, www.gazete.oku, tam listesi, akşam gazete, gazete, haber, ingilizce gazete, ilk gazete, gazete ilanları, hukuk, skandal, başbakanlık resmi gazete, gazete arşiv, gazete.oku.net, zaman gazete, vakit gazete, www, resmi gazete,  tercüman gazete, ulusal gazete, cumhuriyet gazete, türkçe gazete, gazete ilanı, resm gazete, akit gazetefanatik gazete, haber gazete, dünya gazete, bizim gazete, gazete linkleri, türkiye gazete, gazete habertürk, yabancı gazete, resmigazete.gov.tr, bilgi merkezi, spor gazete, evrensel gazete, resmi gazete arşivi, karadeniz gazete, kocaeli gazete, www.gazete.com, gazete hürriyet, antrak gazete, gazete okuma, zımba gazete, aksam gazete, gazete tiraj, sanal gazete, türk gazete, siyasi gazete, elektronik resmi gazete, ihale, takvim gazete, gazete trajları, güneş gazete, olay gazete, gazete.net, hurriyet gazete, gazete yazarları, Günün Gazete Manşetleri, Günün Gazete Başlıkları, e gazete, tercuman gazete, gazete Ankara, gazete manşetleri, online gazete, ulusal gazete ve televizyonlar, habertürk, ilk özel gazete, internet gazete, kıbrıs gazete, yeni asır, gazete resmi, gazete sitesi, tüketici gazete, gazete başliklari, gazete telefonları, gazete milliyet, gazete sayfaları, yeni şafak gazete, gazete arsivleri, gunluk gazete, gazete haberturk, gazete okuyorum, resmi, yenişafak, gazete gözcü gazete, www.resmi gazete.gov.tr, şok gazete, kayseri gazete, yeniasır gazete, son dakika, gazete haberleri, resmi gazete web sitesi, gazeteler, günlük gazeteler, gazeteler.com, yerel gazeteler, www.gazeteler, türkçe gazeteler, resmi gazeteler, yabancı gazeteler, tüm gazeteler, gazeteler.com.tr, ingilizce gazeteler, spor gazeteler, gunluk gazeteler, gazeteler dergiler, www.gazeteler.com.tr, türkiyedeki gazeteler, türk gazeteler, türkiye gazeteler, hukuk mevzuat, köşe yazarlari, haber gazeteler, gazeteler.org., eski gazeteler, siyasi gazeteler, türk basını, gazeteler, fanatik, günlük gazeteler, bütün gazeteler, işkence, işkenceci, töregazeteler ve dergiler, gazeteler.net, www tüm gazeteler, online gazeteler, yabanci gazeteler, gazeteler türkiye yerli gazeteler, arapça gazeteler, basın yayın, gazeteler, gazetesi, vatan gazetesi, star gazetesi, hürriyet gazetesi, sabah gazetesi, posta gazetesi, akşam gazetesi, türkiye gazetesi, dünya gazetesi, zaman gazetesi, radikal gazetesi, cumhuriyet gazetesi, tüketici gazetesi, vakit gazetesi, tercüman gazetesi, fanatik gazetesi, sicil gazetesi, ticaret sicil gazetesi, güneş gazetesi, karadeniz gazetesi, olay gazetesi, takvim gazetesi, şafak gazetesi, aksam gazetesi, yeni şafak gazetesi, hurriyet gazetesi, akit gazetesi, ortadoğu gazetesi, evrensel gazetesi, gözcü gazetesi, kıbrıs gazetesi, spor gazetesi, şok gazetesi, tercuman gazetesi, turkiye gazetesi, yeniasır gazetesi, zımba gazetesi, dunya gazetesi, yenişafak gazetesi, tuketici gazetesi, türkiye gazetesi, afrika gazetesi, sakarya gazetesi, fotomaç gazetesi, antrak gazetesi, aydınlık gazetesi, yarın gazetesi, pas gazetesi, h riyet gazetesi, gündem gazetesi, merhaba gazetesi, damga gazetesi, hüriyet gazetesi, yeniçağ gazetesi, günaydın gazetesi, Muhabir, günebakış gazetesi, ticaret sicili gazetesi, kurultay gazetesi, kibris gazetesi, okul gazetesi, habertürk gazetesi, gözlem gazetesi, ticaret gazetesi, yeni asir gazetesi, Referandum, Adli, volkan gazetesi, ortadogu gazetesi, türkiye ticaret sicil gazetesi, özgür gündem gazetesi, tan gazetesi, hürrüyet gazetesi, yeni çağ gazetesi, halk gazetesi, gunes gazetesi, Şifre, aldatan kadınlar, aldatan kadinlar, miliyet gazetesi, yeniasir gazetesi, ticari sicil gazetesi, aydinlik gazetesi, d ya gazetesi, ak m gazetesi, atılım gazetesi, tc resmi gazetesi, ihanet, türkiye ticaret sicili gazetesi, mükellef gazetesi, Adliye, t kiye gazetesi, internet gazetesi, ekonomi gazetesi, finansal forum gazetesi, yeni asya gazetesi, adapazarı gazetesi, miiliyet gazetesi, gebze gazetesi, kent gazetesi, Sevgi sözleri, Sevda Sözleri, sok gazetesi, ekspres gazetesi, sabah gazetesi arşivi, batman gazetesi, erzurum gazetesi, istikbal gazetesi, şalom gazetesi, güney gazetesi, hakimiyet gazetesi, fanatik spor gazetesi, anadoluda vakit gazetesi, sabah gazetesi, arşiv, sınav sonuç gazetesi, özden gazetesi, günes gazetesi, aşk Şiirleri, ask siirleri, ask, siir, t etici gazetesi, yarış gazetesi, haftasonu gazetesi, hürriyetim gazetesi, şiir, haber türk gazetesi, hurrıyet gazetesi, zimba gazetesi, özgür kocaeli gazetesi, kayseri gazetesi, bizim kocaeli gazetesi, yeni safak gazetesi, agos gazetesi, bilgisayar gazetesi, daily news gazetesi, h riyet gazetesi, italya tur, yeni mesaj gazetesi, denge gazetesi, yeni meram gazetesi, yenidüzen gazetesi, yeni duzen gazetesi, kadıköy gazetesi dergisi,  mükellef, zaman, Karadeniz, akşam haberleri, ingilizce haberler, radikal gazatesi yazarları, ahmet vardar, gazeter, vakit gazeteleri, showtv, habertürk, bianet, yayınlanan, yalvaç ural, fotomaç, yenişafak, fotoma, aksamgazetesi, mustafa balbay, bilim teknik, tercuman, tarihli, h riyet, ntvmsnbc, günlük gazeteler, hürriyetim iş basinda, ntvmsn, Fenerbahçe, gözcü, yeniasır başlıkları, son dakika gazetesı, havadis, yerel, aksam, gunaydin, hürriyeti, damga, postagazetesi yazarlari, gunaydın, akit, ayı, haberturk, kibris, dergileri, hürrüyet, günebakış, garildi, abhaber, köşe yazarları, cnn türk, Kocaeli, mayıs, tirajlari, bulvar, cengiz çandar, yeni asir, arşiv, miiliyet arşivleri, hurrıyet gazetisi, milliyetim, belediyesi, sözlük, gezete, aydınlık, gazetelerin

Ziyaretçi Sayacı Gizlilik Politikası