Ana sayfaAnnelikElsanatlarıHaberlerMagazin DünyaMagazin TürkiyeModaRessamlarSeramik

Tiyatro SinemaYazılarYemeklerSend TwitterTwitter'da bizFacebook'da bizPinterest'de biz GrafikSaati: 2006'dan beri

 

ajda pekkan yeni resimleri

Ajda Pekkan Filmleri

 

GERİ  İLERİ

Tags: ajda pekkan, ajda pekkan resimleri, ajda pekkan yeni resimleri, kimdir, biyografi, ajda pekkanın estetiksiz hali, ajda pekkanın, hayatı, ajda pekkanın göz rengi, yaşı kaç, yaşı, kaç yaşında

Ads

Ajda Pekkan Yeniden Film Çekmek İstiyor

Türk pop müziğinin Süper Star'ı Ajda Pekkan, 27 yıl aradan sonra yeniden sinema filmi çevirmek istiyor. Yeşilçam'ın siyah-beyaz döneminde birçok ünlü aktörle karşısına geçen Ajda Pekkan, deneyiminin olduğu bu alanda kalıcı ve kaliteli bir filmde rol almak amacında. Şu sıralar iyi bir film projesi arayan sanatçı, senaryosunu ve kadrosunu beğendiği bir filmde rol alacağını belirtti.

1963'te Ses Dergisi'nin düzenlediği artist yarışmasında erkekler kategorisinde Ediz Hun, bayanlarda ise Ajda Pekkan birinci olmuştu. Ajda Pekkan, aynı yıl çevirdiği ‘‘Kendini Arayan Adam’’ filmiyle de sinemaya ilk adımını atmıştı.

Yaklaşık 9 yıl sinemada kalan Ajda Pekkan, Şıpsevdi, Avare, öp*şmek Yasak, Koçum Benim, Hızır Dede, Artık Düşman Değiliz, Berduş Milyoner, Cici Kızlar, Dalgacı Mahmut, Düğün Gecesi, Affet m, Dişi Düşman ve Harun Reşid'in Gözdesi gibi birçok filmde rol aldı. Ajda Pekkan'a daha sonra Kadir İnanır'la başrolünü paylaşacağı ‘‘Başkan’’ filmi teklif edildi, ama sanatçı kabul etmedi.

Yılların sanatçısı


Yeşilçam'da 47 film çeviren Ajda Pekkan, Türk halk müziği sanatçısı Nuri Sesigüzel'le (sağda) ‘‘Günahımı Çekeceksin’’ ve ‘‘Kara Tren’’ adlı iki filmde oynadı. Pekkan'ın 1971 yılında çevirdiği ve başrollerini İzzet Günay, Cüneyt Arkın ve Hülya Koçyiğit'le paylaştığı ‘‘Paris'te s*vişelim’’ adlı film ise karşısına geçtiği son film oldu.

 

 

Gizlilik Politikası