Ana sayfa Annelik Bayan Bilen El Sanatları Foto Galeriler Haberler
Kadınlar kulübü Eğlence Örgüler Ressamlar Seramik Makaleler Yemekler

 

 

öykü serter resimleri biyografi işler güçler oyuncuları facebook nur serter twitter

Sunucu ve Programcı Öykü Serter


 geri okileri ok

Tags: öykü serter, öykü serter resimleri, öykü serter biyografi, öykü serter işler güçler, işler güçler oyuncuları, öykü serter facebook, öykü serter twitter, öykü serter nur serter

Ads

Öykü Serter Kimdir?

26 Şubat 1975 Ankara doğumlu. Babası mali müşavir, annesi CHP İstanbul milletvekili Nur Serter. Babası da sosyal demokrat olan Öykü Serter'in henüz altı aylıkken Bülent ve Rahşan Ecevit çiftinin kucağında çekilmiş bir fotoğrafı var. Öykü Serter'in ilk adının Rahşan olması da ayrıca dikkat çeken bir husus. TED Ankara Koleji’nden mezun olan Serter, kurbağa branşında milli takım düzeyinde yarışan bir yüzücü. Yüzme dalında 250’si altın olmak üzere toplam 800 madalya ndı. Hacettepe Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. Ayrıca Latin Dili ve Edebiyatı okudu.

Pek çok sporcuya göre kısa boylu. 1.67 boyunda olan Serter sadece 47 kilo. Yani üfleseniz uçacak gibi. Sporcu olmasının doğal bir sonucu olarak; bir kadın için oldukça kaslı sayılacak şekilde adaleli, atletik bir vücudu var.

Medya sektörüyle radyocu olarak tanışan Serter daha sonra TV'de yayınlanan 5'de 5 isimli müzik programıyla dikkat çekti. Programına her hafta bir müzisyeni konuk eden Serter kısa bir süre haber ve belgesel programı da hazırladı. Çalıştığı programların metin yazarlığını da yapan ünlü sunucu programlarda yaptığı sahne sovlarıyla da ilgi çekiyor. Biri Bizi Gözetliyor BBG isimli programın yayınlanan tüm bölümlerini sundu. Ünlü sunucu BBG'den sonra Akademi Türkiye ve Anadolu Rüzgarı gibi yarışma programlarını sundu. İlk dizisi olan İstanbul Şahidimdir'de başarılı bir oyunculuk performansı ortaya koydu. Ah Polis Olsam dizisiyle beğeni topladı.

Uzun süreli ilişkiler kuran Öykü Serter 1999 2005 arasındaki altı sene Kargo Grubu’nun solisti Koray Candemir'le lık etti. Sonraki dönemde Senkron TV’nin sahibi Levent Altınay’la birlikte olduğu konuşulan ünlü sunucu bir röportajında 1500 dolarlık iç ı alışverişi yaptığını söyleyen usta sunucu sapka, gözlük, makyaj malzemesi ve cilt bakım ürünlerine özel ilgi duyuyor.

Yüzücülük yaptığı dönemde Aysberg lakabını kullanan Serter kimi zaman miksere benzetilse de genellikle kontrollü tavrıyla öne çıkıyor.

Logo  

gizlilik politikası